Kocaeli'nin en sosyal başkanlarını sıraladık...

Sosyal medya artık hayatımızın en vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. 7’den 70’e herkesi etkisi altına alan sosyal medyayı siyasiler de etkin bir şek...

Sosyal medya artık hayatımızın en vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. 7’den 70’e herkesi etkisi altına alan sosyal medyayı siyasiler de etkin bir şekilde kullanıyor. Sosyal medya ile ilgili küçük bir araştırma yaparak Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve 12 ilçe belediye başkanının sosyal medya hesaplarını inceledik.

 

2 BELEDİYE BAŞKANININ YOK

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, sosyal medya hesabı facebook kullanmayan 2 belediye başkanından ilki. Sosyal medya üzerinde hesabı bulunmayan ikinci isim ise Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım. İki belediye başkanın da sosyal medya hesaplarına ulaşılmazken ilçelerinde gerçekleştirdikleri çalışmalara belediyelerinin resmi internet sitelerinde yer veriyorlar.

 

DEMİRCİ VE KARABACAK AKTİF KULLANIYOR

Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci’yi facebook üzerinden 4 bin 664 kişi takip ediyor. Hesabında ilçe genelinde yaptığı çalışmalara, katıldığı programlarla ilgili paylaşımlara yer veriyor. Başkan Demirci gün içerisinde ortalama 5 paylaşımda bulunuyor. Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak da sosyal medyayı aktif kullanan isimler arasında yer alıyor. Başkan Karabacak’ın 4 bin 990 arkadaşı bulunurken takipçi sayısı ise 6 bin 83. Karabacak’ın günlük paylaşım sayısı ortalama 5-6.

 

KÖŞKER, TANINMIŞ KİŞİLER BÖLÜMÜNDE

Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, 6 bin 83 kişi tarafından takip edilirken sosyal medya sayfası 7 bin 316 beğeni almış durumda. Başkan Bulut gün içerisinde ortalama 3 paylaşımda bulunuyor. Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar’ın sayfasını 2 bin 365 kişinin beğendiği görülürken takipçi sayısı 5 bin. Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, sosyal medyanın tanınmış kişiler bölümünde yer alırken 14 bin 766 kişi tarafından sayfası beğenilmiş olup 14 bin 529 kişi tarafından da takip ediliyor.

 

BİRÇOK PAYLAŞIMDA BULUNUYOR

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’in sayfası 8 bin 713 kişi tarafından beğenilmiş olup 8 bin 576 kişi tarafından takip ediliyor. Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken de sosyal medyayı aktif olarak kullanıyor. Başkan Köken’in sayfasını 12 bin 234 kişi takip ediyor. Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, sosyal medyayı iyi kullanan isimler arasında. Sosyal medya üzerindeki hesabı 13 bin kişi tarafından beğenilmiş olup 13 bin 497 kişi tarafından da yakın takipte. Üzülmez, gün içerisinde katıldığı etkinliklerden belediye çalışmalarına kadar birçok paylaşımda bulunuyor.

 

DOĞAN FARK ATTI

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran da 18 bin 996 kişi tarafından beğenilmiş bir sosyal medya sayfasına sahip olurken 18 bin 305 kişi tarafından takip ediliyor. İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ise 12 ilçe belediye başkanına sosyal medya hesabından açık ara fark atarak en fenomen başkan oluyor. 50 bin 720 kişi tarafından sayfası beğenilen Başkan Doğan, 49 bin 756 kişi tarafından takip ediliyor. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun sosyal medya hesabı ise 30 bin 593 kişi tarafından beğenilirken kendisi 30 bin 422 kişi tarafından takip ediliyor.  Hatice ŞENTÜRK

baskan-027.jpg

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu'nun Facebook profili yukarıda görülüyor

 

uzulmez-011.jpg

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez'in Facebook profili yukarıda görülüyor

29 Temmuz 2017 Kocaeli- Yaşam


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR