'Gerekli yasal işlemler yapıldı'

İzmit Belediyesi’nden 22 Kasım tarihli gazetemizde yayınlanan “13 senedir yıkım kararı var, fakat kimse dokunmuyor” haberiyle ilgili açıklama yapıldı....

BÜYÜT

İzmit Belediyesi’nden 22 Kasım tarihli gazetemizde yayınlanan “13 senedir yıkım kararı var, fakat kimse dokunmuyor” haberiyle ilgili açıklama yapıldı. Yapı Kontrol Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi; “Yenidoğan Mahallesi, 4425 Ada, 4 ve 11 nolu parselde bulunan iki bina malikleri arasındaki husumetten kaynaklanan şikayetler üzerine yapılan yasal işlemler; İsa Kaya ve Harun Yılmaz’ın şikayeti üzerine Asım Ekinci’ye ait bina ile ilgili olarak; 11 nolu parseldeki, 08.06.1995 tarih ve 2456 sayılı zabıtla mühürlenmiş ve 21.05.1996 tarih 1444 sayılı yıkım kararı mevcut olan binada, Asım Ekinci tarafından kaçak olarak ilave inşaat yapıldığı tespit edilmiş ve 15.06.2012 tarihli tutanakla 3194 sayılı İmar Kanununun 32.maddesi gereğince mühürlenmiş olup; Belediye Encümenin 23.07.2012 tarih ve 1368 sayılı kararıyla ilave inşaatın 3194 sayılı İmar Yasası’nın 32.maddesi gereğince yıktırılmasına, 4,894.40 TL para cezasının tahsiline karar verilmiştir.
İSA KAYA’YA DA
PARA CEZASI VERİLDİ
Türk Ceza Yasası’nın 184/1 maddesine istinaden işlem yapılması için savcılığa suç duyurusunda bulunulmuş olup, ayrıca yıkım ihale programı kapsamına alınmıştır.
Su-doğalgaz-elektrik müracaatlarının olması halinde aboneliklerinin açılmaması, açılmış ise de iptalinin yapılarak tarafımıza bilgi verilmesi için kurumlara gerekli yazışmalar yapılmıştır. Süheyla Ekinci’ye ait şikayet üzerine İsa Kaya’ya ait bina ile ilgili olarak; 4 nolu parseldeki mevcut binada, 1.ve 2.bodrum katta proje dışı imalatlar (balkon çıkmaları), 11.09.2012 tarihli tutanakla mühürlenmiştir. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İmar Yönetmeliğine göre, ayrık nizam koşulları ve bahçe çekme mesafelerini ihlâl ettiğinden, Belediye Encümenin 31.10.2012 tarih ve 1978 sayılı kararıyla 3194 sayılı İmar Yasası’nın 32.maddesi gereğince proje dışı imalatların uygun hale getirilmesine, Yenidoğan Mahallesi, 4425 Ada, 11 nolu Parseldeki 928,63 TL para cezasının tahsiline karar verilmiştir. Türk Ceza Yasası’nın 184/1 maddesine istinaden işlem yapılması için Savcılığa Suç Duyurusu’nda bulunulmuştur.”
“ONAY ALINARAK YAPILMIŞTI”
Konuyla ilgili olarak ayrıca her iki aile ile de akrabalık bağları olduğunu belirten ve konunun neden bugünlerde gündeme geldiğini anlayamadığını ifade eden İsmail Demir gazetemize çeşitli açıklamalarda bulundu. Demir; “Her iki aile de birbirini tanır ve görüşürlerdi. Bu binalar 20 – 30 yıl önce yapılırken karşılıklı onaylar alınarak yapılmış. Şimdi anlaşarak yaşanan sorunların giderilmesi gerekirken yaşanan bu sıkıntıları ben anlayamıyorum. İki ailenin de duyarlı olması lazım. Bölgede bir metre iki metre bahçe ihlali yapıldı diyerek işlem yapılmaya kalksa birçok ev mühürlenir, birçok eve yıkım kararı verilir. Belediye bu tip art niyetli şikayetleri dikkate alarak işlem yapmamalıdır” dedi. İki ailenin yıllar süren bir husumetinin bulunduğu bu sebeple karşılıklı olarak birbirlerini şikayet ettikleri öğrenildi.

23 Kasım 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR