Tarhan: “Köylüler kalkınacak”

  CHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tahsin Tarhan ve CHP Gebze Belediye Başkan adayı Yakup Yılmaz, önceki gün ilçe başkanı Sedat Tatar’ın da katıld...

BÜYÜT

 

CHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tahsin Tarhan ve CHP Gebze Belediye Başkan adayı Yakup Yılmaz, önceki gün ilçe başkanı Sedat Tatar’ın da katıldığı toplantıda, köy muhtarları ile buluştu. Tarhan ve Yılmaz, buluşmada köylere ilişkin projeleri hakkında bilgiler verdiler.

 

İKTİDARA ELEŞTİRİ

Kargalı Köyü’ndeki yemekli toplantıda konuşan ilçe başkanı Tatar, köylerin statüsüne son verildiğini, halkın görüşü alınmadan tüzel kişiliklerinin ortadan kaldırıldığını, kenti besleyenin köy ve tarım olduğunun unutulduğunu anlattı. Tatar, kendi dönemlerinde ise köylere statülerinin yeniden kazandırılacağını söyledi.

 

ARAZİLER KÖYLÜLERE

Gebze adayı Yakup Yılmaz ise, “İktidarımızda 2B’ye el atılacak, gerçek sahibi köylülerimize ücretsiz olarak verilecek. Yine 2B mağdurlarına hukuki destek ve ekonomik kolaylıklar sağlanacak. Yöresel ürünlerin satıldığı bir pazar yeri kurulacak. Köylere tarımsal destek verilecek. Doğal ürünlerle Gebzeliler buluşturulacak” dedi.

 

KÖYLÜYE DESTEK

DÖNEMİ BAŞLIYOR

Büyükşehir adayı Tahsin Tarhan da, Büyükşehir Belediyesi’nin göstermelik bazı işler ile köylüyü ve tarımı yok ettiğini söyledi. Tarhan, “Gerek köylülerimizin geleneksel tarımlarına gerekse eko tarıma özel destek ve teşvikler vereceğiz. Köylünün kalkınması olmadan, kentin yaşama şansı yok. 30 Mart’tan sonra köylüye destek dönemi başlayacak” diye konuştu.

24 Şubat 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR