Körfez Belediyesi’nin temelleri mayısta atılıyor!

Körfez Belediyesi, 2011 yılı yatırımlarına aldığı yeni hizmet binasının temeli mayıs ayında atılacak. Geçtiğimiz aylarda ihalesi tamamlanan projenin y...

BÜYÜT

Körfez Belediyesi, 2011 yılı yatırımlarına aldığı yeni hizmet binasının temeli mayıs ayında atılacak. Geçtiğimiz aylarda ihalesi tamamlanan projenin yapımını Özsoy Yapı Enerji A.Ş. firması yüklendi.

Körfez Belediyesi’nin yeni hizmet binası Mimar Sinan Mahallesi’ndeki (Petkim Çok Amaçlı Salonu’nun yanı) 7000 metrekare alan üzerine inşa edeceği yeni hizmet binasının hafriyat çalışmaları başladı. 6.645.000 TL teklif vererek ihaleyi alan yüklenici firma Özsoy Yapı A.Ş. yetkilileri, mayıs içerisinde inşaatın temelinin atılacağını, projeyi aralık ayında tamamlamayı hedeflediklerini belirtti. Proje hakkında bilgi veren yetkililer, “Yapılan hizmet binası iç mekândaki açık ofis büroları ve iç bahçe kurgusuyla yaşanabilir, ferah mekânlar oluşturularak, alışılagelmiş beton yapılarından ayrılmıştır. Binanın merkezinde konumlandırılan iç bahçe boy giydirme cam ile hizmet binasındaki tüm katlardan, kat hollerinden algılanarak kullanıcıların azami ölçüde ışık ve yeşil ile bütünleşmesi düşünülerek tasarlandı. Koridor aksının iç bahçeye paralel devam etmesi ve cephenin cam sistem olması, sıkıcılıktan uzak, aydınlık mekân yaratıp insanları doğayla bütünleştirirken, yerel yönetimin şeffaflığını da simgelemektedir” diye konuştu.

DERLİ TOPLU HİZMET
Gelişen Körfez’e modern bir belediye binası yapmayı uzun zamandır arzuladığını belirten Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan ise “Körfez ile ilgili en büyük hayallerimden birini daha gerçekleştirmek için ilk adımı atmış olmaktan son derece memnunum. Körfez’de her yerden ulaşılabilecek bir yerde olması, son derece estetik ve işlevsel olması, gerek personelimizin, gerekse Körfezliler’in beğenisini kazanacağına inandığımız bir ortam sunmasından dolayı bu hizmet binamız, bizim için önem taşımaktadır.” Başkan Pehlivan “Hizmet binamızın bu artı özelliklerinin yapacağımız hizmetlere de yansıyacağını düşünüyorum. Daha derli toplu, daha kontrol edilebilir ve yönetilebilir olmayı sağlayacağı için, birçok çalışma ve projelendirme daha kısa sürede tamamlanacaktır” dedi.

15 Nisan 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR