Erdoğan, Kocaeli’den ‘REKOR’ oy istedi

        10 Ağustos’ta yapılacak olan cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde il il gezerek mitingler gerçekleştiren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan dün ili...

 

 

 

 

10 Ağustos’ta yapılacak olan cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde il il gezerek mitingler gerçekleştiren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan dün ilimize gelerek haftalar öncesinden hazırlıkları yapılan Kocaeli mitingini gerçekleştirdi. Perşembe Pazarı alanında düzenlenen mitinge Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları ve tüm AKP teşkilatı tam kadro katıldı.

 

BİNLERCE ÜYEMİZ VAR

Yaklaşık 2 saat kadar alanda mitingin başlamasını bekleyen katılımcılar, ellerindeki Erdoğan yazılı bayrakları ve AKP bayraklarını salladılar. Açılış konuşmasını gerçekleştiren il başkanı Mahmut Civelek, “Bu meydan umut, kardeşlik, yeni Türkiye’dir. Tüm ilçeler burada. Birlikte Kocaeli, Türkiye’yiz. Kocaeli’den başlattığımız Erdoğan Gönüllülerinin binlerce üyesi var. Diğer partilerden AKP’ye oy veren kardeşlerimiz de var. Erdoğan kaybetsin diyenlerin dedikleri olmadı” dedi.

 

YAĞMUR BASTIRDI

Başbakan Erdoğan’ın sahneye çıkmasına üz bir zaman kala sağanak yağış başladı. Aniden başlayan yağış karşısında mitinge tedarikli gelen vatandaşlar şemsiyelerini açtı. Vatandaşlara yettiği kadar yağmurluk da dağıtıldı. Miting sonlarında dinen yağmur karşısında vatandaşlar siperlere geçerek korunmaya çalıştı.

 

ORANTISIZ BİR SEÇİM

Karşı çıkanların da adaylarının olduğunu kaydeden Civelek, “Bu seçim orantısız bir seçim. Çünkü adaylar orantısız. Bir tarafta Recep Tayyip Erdoğan bir tarafta daha adaylarının ismini bile söyleyemeyenler var. Karşı tarafta bu memlekette bir hikayesi olmayan aday var. Bizim adayımız kazanacak. 12’inci cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olacak” şeklinde konuştu.

 

SANDIKLARI PATLATALIM

Arif Nihat Asyalı’nın şiirleriyle sözlerini sonlandıran Mahmut Civelek, “Bize kazanmak yetmez, sandıkları patlatmak yakışır” dedi. Ardından söz alan İbrahim Karaosmanoğlu ise Başbakan’ın bereketle geldiğini belirterek, “İlk turda cumhurbaşkanımızı seçerek Türkiye emin adımlarla yoluna devam edecek. Tüm engelleri aşarak medeniyet yolunda çalışacağız” ifadelerine yer verdi.

 

KOCAELİ’Yİ UNUTMADI

Yerel yönetimlerde verdikleri desteklerden dolayı herkese teşekkür eden Karaosmanoğlu, “Rahmetle geldi Başbakanımız. Hepiniz sağ olun var olun” diyerek sözlerini noktaladı. Sonrasında söz alan Fikri Işık da Başbakan’ın rahmetle geldiğini kaydederek, “Kocaeli her zaman Başbakanının yanında oldu, Erdoğan’ı bağrına bastı. Ama o da Kocaeli’yi hiç unutmadı” dedi.

 

RAHMETLE BÜTÜNLEŞİYORUZ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ise konuşmasına 15.30 itibariyle başladı. Kocaeli’yi selamlayarak sözlerine başlayan Erdoğan, “Bugün bu rahmetle bütünleşiyoruz, bu davaya sahip çıkıyorsun Kocaeli” dedi. Erdoğan ‘Beraber yürüdük bu yollarda’ adlı şarkının sözlerini söylemeyi de ihmal etmedi.

MİLLET VE DEVLET KUCAKLAŞACAK

Başbakan’ın konuşması sırasında sık sık da ‘Recep Tayyip Erdoğan’ sloganları atıldı. Kocaeli’nin değerli insanları diye seslenen Başbakan Erdoğan, “Önümüzdeki pazar oylarımızı bu saatlerde kullanmış olacağız. Tarihimizde ilk kez cumhurbaşkanı halkın oylarıyla belirlenecek. Cumhurbaşkanlığı koltuğu 16 yıldır var. 10 Ağustos’ta devlet ve millet kucaklaşıyor” şeklinde konuştu.

 

CEVABI SANDIKTA VERECEĞİZ

Seçimlerin bir istikrar mücadelesi olduğunu da kaydeden Erdoğan, “Bu hainlere gereken cevabı sandıkta vereceğiz. Biz de sizlerden aldığımız güçle o hainlerden hesap soruyoruz. 30 Mart ne kadar önemliyse 10 Ağustos da o kadar önemli. Önümüzde 2023 hedefleri var. Göreve geldiğimizde Türkiye’nin milli değeri 230 bin dolardı” dedi.

 

ZATEN KAYBEDECEKLER

Şu anda milli gelirimizin büyük bir artış gösterdiğini de söyleyen Tayyip Erdoğan, “CHP’de zaman zaman koalisyon ortaklıkları oluyor. CHP ve MHP dışarıdan, ithal bir aday buldular. Kendi içlerinden aday çıkaramazlardı. Milletten yiyecekleri tokadı biliyorlardı. Zaten kaybedecekler. Ekmeleddin İhsanoğlu, İstiklal Marşı’nı bilmediğini belli etti” şeklinde konuştu.

 

10 AĞUSTOS’A HAZIR MIYIZ KOCAELİ?

‘Sana da yazıklar olsun, seni aday gösterenlere de’ diyerek serzenişte bulunan Erdoğan, “Bahçeli ve Kılıçdaroğlu şimdi bin pişman. Ekmeleddin İhsanoğlu pot üstüne pot kırıyor. Bu adam bu ülkeye cumhurbaşkanı olabilir mi? 10 Ağustos için hazır mıyız Kocaeli? Yeni Türkiye’ye evet mi Kocaeli?” diye sordu.

 

13,5 KATRİLYON YATIRIM

“10 Ağustos’ta Kocaeli’yi tüm Türkiye duyacak” diyen Erdoğan, “Kocaeli, 10 Ağustos’ta rekor kıracak. Kapı kapı dolaşmaya var mıyız? Cumhurunu halk ilk kez seçiyor. Tarih yazıyoruz” dedi. Yurtdışındaki Türk vatandaşlarının da oy kullanabileceğini hatırlatan Başbakan, “Kocaeli’de 12 yılda toplam 13,5 katrilyon yatırım yaptık” ifadesini kullandı.

 

KOCAELİ’Yİ YHT İLE BAĞLADIK

Sözlerini sürdüren Başbakan, “Ulaştırma ve haberleşmede 5 katrilyon, eğitimde 1 katrilyon, gençlik ve sporda 7 katrilyon, aile ve sosyal politikalarda 538 trilyon yatırım yaptık. Kocaeli’yi diğer illere YHT ile bağladık. Tavsiye ederim kullanın. Kocaeli’yi Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile Asya’ya bağladık. Avrupa’ya aynı zamanda raylı sistemle bağlıyoruz. Kocaeli’yi tek koldan değil iki koldan Marmara’ya bağlıyoruz” dedi.

 

KOCAELİ’YE YENİ PROJELER

“Kardeş şehrimizi dünya kenti yapmak için çok uğraştık” diyen Recep Tayyip Erdoğan, “12 yılda sağlık alanında ülkemin kaderini değiştirdik. Bin 180 yataklı hastane kazandırıyoruz Kocaeli’ye. 10 Ağustos sonrası Türkiye’nin önünü açan yeni bir dönem başlıyor. Endişeniz olmasın, Kocaeli’de devam eden projeleri tamamlayarak yenilerini hayata geçireceğim” ifadelerine yer verdi.

 

SANDIKLARA SAHİP ÇIKIN

Yetki verdiği müddetçe milletin hizmetinde olacağını da söyleyen Erdoğan, “Koşturan bir Tayyip Erdoğan göreceksiniz. Sizlerden bunu için destek istiyorum. 10 Ağustos yeni bir milat olacak. İstikbalimizi de inşa edeceğiz. Yeter ki siz sandıklara sahip çıkın. Mutlaka sandığa gidin. Bu ülkede CHP zihniyetinin iktidar olduğu dönemlerde camilerimiz kapatıldı. Başörtü yasağını getirdiler” dedi.

 

BİZE REHAVET YAKIŞMAZ

Hangi yüzle Kocaelililerden CHP’nin oy istediğini de soran Başbakan, “Bize rehavet yakışmaz. Ülkeyi bölmek isteyenler bunu bedelini ödeyecek. Şimdiden kullanacağınız oyların hayırlı olmasını diliyorum. Bol bol dua edin. Dualarınızda kardeş ülkelerimizi unutmayın. Allah bizleri utandırmasın. Milli irade, milli güç, hedef 2023” diyerek sözlerini noktaladı.

03 Ağustos 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR