AKP Kartepe’de Berdan iddialı

AKP Kartepe Belediye Başkan Aday Adayı Ergün Berdan’ın önceki akşam partili kadın kolları ve mahalle başkanlarına verdiği yemeğe 138 görevli iştirak e...

BÜYÜT

AKP Kartepe Belediye Başkan Aday Adayı Ergün Berdan’ın önceki akşam partili kadın kolları ve mahalle başkanlarına verdiği yemeğe 138 görevli iştirak etti. Tüm aday adayları içerisinde en fazla teşkilat mensubunu toplayan Berdan’ın oldukça moralli olduğu gözlendi.AKP Kartepe Belediye Başkan Aday Adayı Ergün Berdan, teşkilat mensuplarına yönelik yaptığı konuşmada; “Partimiz kimi aday gösterirse göstersin biz dün de olduğu gibi bugünde yine adayımızın arkasında dimdik duracağız. Bizim hizmet yolculuğumuz sadece belediye başkanlığından geçemez, partimiz bize hangi görevi layık görürse, biz o görevin adamı olur gereğini layıkıyla yerine getiririz. Allah’a şükürler olsun bugüne kadar Sarımeşe Belediye başkanlığı başta olmak üzere partimizin bize verdiği tüm görevleri de başarıyla yerine getirdik. Aday Adaylığımı açıkladığımdan beri tüm parti teşkilatlarımızın akın akın davetlerimize icabet ederek bizi onurlandırdığını görüyorum. Bu heyecan ve coşkuyu, temayül yoklamasında desteğe döneceğine inanıyor ve bu teveccühün adaylığımızın da bir nişanesi olduğunu görüyorum. Birlik, beraberlik ve dayanışma ruhu içinde Kartepemizin 52 mahalle ve 10 köyünde yaşayan herkese içtenlikle sesleniyorum; gelin Kartepe’yi beraber yönetelim. Birlikte yapacak elbette çok iş var. Hiç kimse kendini dışarda görmesin. Şu andan itibaren “BEN” kavramını reddediyorum, “BİZ” kavramında buluşalım diyorum” dedi.

“BEN DEĞİL, BİZ VARIZ”

Berdan, “Ak Parti’nin Ak Belediyecilik misyonu ve vizyonunun, temel öğretilerini ve felsefelerini ilke edinmiş, Belediye Başkanı aday adayı kardeşiniz olarak; demokratik kültüre her zaman sahip çıkacağız. Katılımcılığa açık, ben değil, biz diyen, sivil toplumu önemseyen, toplumsal gelişmelere duyarlı, tüm halkımızın değerlerine sahip çıkacağız. Değişim ve dönüşümü takip eden değil, bizzat gerçekleştiren, sosyal diyaloga açık, dürüst, üretken, hizmet etmeyi seven, pratik, cesur, mütevazı, kendiyle-kentiyle, kimliğiyle, kültürüyle, ülkesiyle barışık Kartepe ve Kartepeli için üreten bir belediyecilik anlayışının temsilcisi olacağız. Dik duran ama diklenmeyen, İnsanı yaşat ki devlet yaşasın felsefesi, her zaman tek ilkemiz olacak” diyerek misyonunu açıkladı.

“AK BELEDİYECİLİK”

Konuşmasına devam eden Berdan, “Sizlerin desteğinizi her zaman, yanımızda hissediyoruz, sizlerden aldığımız güçle yolumuza devam ediyoruz. Biz bütün Kartepeli vatandaşlarımızı bir ve beraber görüyoruz. Hedefimiz Kartepe’de Belediye Başkanlığını kazanmaktır. Bize düşen bu görev AK Belediyecilik anlayışımızı tüm vatandaşlarımıza ulaştırmaktır. Çok ama çok çalışacağız, durmak yok hizmete devam diyeceğiz. Şunu, büyük bir onurla, gururla ifade ediyorum. Bugünkü Türkiye sizlerin gayretinizle, sizlerin çabaları ile ortaya çıktı.
Gelecekteki Kartepe’de sizlerin eseri olacaktır. Bu Türkiye’nin Mimarı, sizlerin gücünü arkasına alan AK Partidir. Herşey Türkiye için, her şey Kartepe için Durmak Yok Yola Devam,
Durmak Yok Hizmete Devam sevgili kardeşlerim. Sevgili Kartepeliler, çok Değerli Yol Arkadaşlarım, Saygıdeğer Hanımefendiler, Beyefendiler, Kıymetli Gençler; Şefkatle el ele , sevgiyle göz göze, hep birlikte, ömrünüz bereketli olsun” dedi.

SERDAN’A ÖVGÜ

Toplantıda Kartepe Gençlik Kolları İlçe Başkanı Mete Aydın ve İlçe Kadın Kolları Sevim Balaban da hazır bulundurlar. Aydın konuşmasında Ergün Bey’in belediye başkanlığı görevinin 2009’da bitmesine rağmen teşkilat çalışmalarından geri kalmaması ve gençlere her platformda sahip çıkmasını her zaman takdirle karşıladıklarını ifade etti. Berdan’ın sporcu kimliğine de atıf yapan Aydın, Kartepe’deki onlarca sporcunun ulusal ve uluslararası müsabakalarda temsil edilmesinde ve Kartepe sporcularının önün açılmasında gösterdiği üstün gayret ve hizmetlerinden dolayı da Berdan’a teşekkür etti.

BALABAN KONUŞTA
Daha sonra söz alan AKP Kadın Kolları Başkanı Sevim Balaban ise, Berdan’ın belediye başkanlığı döneminde bayanlara verdiği öneme vurgu yaparak, Kartepe sınırları içerisinde daha önceki dönemde tek kadın meclis üyesinin Sarımeşe meclisinde bulunduğunu hatırlatarak, kadının siyasette hak ettiği yerde yer almasında emeği geçen Ergün Berdan’a teşekkür etti. Teşkilat mensuplarının gayet neşeli olduğu program toplu resim çekilmesi ile sona erdi.

26 Ekim 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR