Baran, gönülleri kazandı

Duygusal anların yaşandığı ziyarette huzurevinde kalan yaşlı ve bakıma muhtaç kişilerle tek tek ilgilenen Başkan İsmail Baran, “Türk gelenek ve görene...

BÜYÜT

Duygusal anların yaşandığı ziyarette huzurevinde kalan yaşlı ve bakıma muhtaç kişilerle tek tek ilgilenen Başkan İsmail Baran, “Türk gelenek ve göreneklerimizde yaşlılarımıza her zaman toplum içerisinde saygı göstermemiz gerekiyor. Onların yalnız olmadığını göstermek amacıyla huzurevini ziyaret ederek yanlarında olduğumuzu bilmelerini istedik” dedi.

 

Başkan Baran Hanife Teyze İle Samimi Sohbetler Gerçekleştirdi

Huzurevinde kalan yaşlıların, ellerini öpen onlarla yakından ilgilenen Başkan Baran gösterdiği ilgi nedeniyle de yakından ilgi gördü. Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren huzurevi sakinleri Başkan Baran’la sık sık sohbet ettiler. Huzurevinde kalan Hanife teyze ile yakından ilgilenen Başkan Baran, kendisi ile sıcak ve samimi bir sohbet gerçekleştirdi. Belediye Başkanı İsmail Baran’ın sık sık kendilerini ziyaret etmeye geldiğini ve bu durumdan duydukları memnuniyeti ifade eden Hanife teyze Başkan Baran’a oğlum diye seslendi.

 

Yaşlılarımız, Büyüklerimiz Her Zaman Başımızın Tacıdırlar

Zaman zaman duygusal anlarında yaşandığı ziyarette konuşan Başkan Baran, “Bizim gelenek ve göreneklerimizde, örf ve adetlerimizde yaşlılarımız, büyüklerimiz her zaman başımızın tacıdırlar. Çünkü onlar yıllarca bu ülkeye hizmet etmiş evlatlar yetiştirmiş en mukaddes varlıklarımız anne ve babalarımızdır. Her ne sebeple olursa olsun bu sıcak aile ortamında hayatlarını devam ettirmek mecburiyetinde kalmışlar. Görüyorum ki devletimiz kimseyi sokakta bırakmayarak gerçekten sosyal devlet anlayışını en güzel şekilde sergilemiş. Her türlü ihtiyaçlarını düşünerek aile sıcaklığında huzurevleri kurmuş. Bu mekan da huzur ve sükunetin yanında aile sıcaklığını içimizde hissediyoruz” ifadelerini kullandı.

18 Eylül 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR