Listeler bugün askıya çıktı

        Yüksek Seçim Kurulu'nun belirlediği seçim takvimine göre, Cumhurbaşkanlığı seçimi süreci başladı. Seçim için ilk oylama 10 Ağustos Pazar günü,...

 

 

 

 

Yüksek Seçim Kurulu'nun belirlediği seçim takvimine göre, Cumhurbaşkanlığı seçimi süreci başladı. Seçim için ilk oylama 10 Ağustos Pazar günü, geçerli oyların salt çoğunluğu sağlanamaması durumunda ise ikinci tur oylama 24 Ağustos Pazar günü gerçekleştirilecek.

 

YURT DIŞI OYLARI

Yurt dışında yaşayan vatandaşlar ise bulundukları ülkelerde ilk oylama için 31 Temmuz-3 Ağustos, seçimin ikinci oylamaya kalması durumunda ise ikinci oylama için 17-20 Ağustos tarihleri arasında sandık başına gidecek. Seçim takvimine göre artık idari yapıda meydana gelen sınır değişiklikleri seçimde dikkate alınmayacak.

 

LİSTELER ASKIYA ÇIKIYOR

Bugün ise muhtarlık bölgesi askı listeleri, tutuklu ve taksirli suçlardan hükümlü askı listeleri, güncelleştirilmek üzere ilçe seçim kurulları tarafından mahalle muhtarlıklarında askıya çıkarılacak ve itirazlar başlayacak. Aynı gün Yurt Dışı Seçmen Kütüğünün internet ortamında www.ysk.gov.tr adresinde ilan edilerek itirazlar başlayacak.

 

01 Temmuz 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR