Özsar, Helal Sertifika Belgesi aldı

İlimizde sadece birkaç firmada bulunan “Helal Sertifikası” sıkı bir dönem ve zor bir süreç sonrası verilen bir belge olarak biliniyor.   İlimizin yü...

BÜYÜT

İlimizde sadece birkaç firmada bulunan “Helal Sertifikası” sıkı bir dönem ve zor bir süreç sonrası verilen bir belge olarak biliniyor.

 

İlimizin yükselen değerlerinden biri olarak kabul edilen Özsar Kebap Lokanta Gıda Ürünleri firması, yeni bir başarıya daha imza attı. Gıda, kozmetik ve sağlık ürünlerinde “Helal Sertifikası” veren denetim firması, İntersistem Teknik ve Sertifikasyon Uluslararası Belgelendirme şirketine başvurarak sürecini tamamladı ve 9 Temmuz tarihinde Helal Sertifika Belgesi’ni aldı.

 

DENETİMLER BAŞARIYLA GEÇTİ

Uzun bir sürecin ardından 4 gün boyunca denetime giren Özsar, yapılan incelemelerden başarıyla geçti. Tüm Özsar şubeleri ve merkez fabrikasında yapılan denetimlerin ardından Helal Sertifika bütün şubelere asıldı.

 

HELAL SERTİFİKA NEDİR?

Helal sertifikalama, muteber, ehil ve tarafsız bir kurumun, söz konusu üretimi denetlemesini, helal standartlarla uygunluk içerisinde üretimin yapıldığını teyit etmesini ve buna bağlı olarak, onaylanmış bir belge vermesini kapsayan bir yöntem olarak biliniyor. Gıdalarda helal olma şartı ile birlikte, sağlığa uygunluk ve safiyet de olması gereken şartlar arasında. Ayrıca helal sertifikalama, ülke yönetiminin kontrol birimlerine gıda emniyeti konusunda destek hizmeti de sağlıyor.

 

EN İYİ HİZMET İÇİN

Özsar Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Sarı belgeyle ilgili olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Müşterilerimiz için gösterdiğimiz hassasiyetin bir belgesidir Helal Sertifika. Kocaelililere ve şubelerimizin bulunduğu tüm illerde ve ülkelerde kalitemizin tesadüf olmadığını anlatmak istiyoruz. Bizim için müşteri memnuniyeti öylesine söylenen bir söz değil, bir yaşam biçimidir. Bu ilkeden yola çıkarak en iyi hizmeti vermek boynumuzun borcudur” dedi.

27 Ağustos 2015 Kocaeli- Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR