Özsoy: Türk olmak güçlü olmayı gerektirir

Konferansı takip edenler arasında Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkanı Av. Ruhittin Sönmez, Selçuklu Düşünce Kulübü Başkanı Süleyman Pekin, Kocaeli Emekli...

BÜYÜT

Konferansı takip edenler arasında Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkanı Av. Ruhittin Sönmez, Selçuklu Düşünce Kulübü Başkanı Süleyman Pekin, Kocaeli Emekli Subaylar Derneği Başkanı Enver Tuncel, MHP Başiskele İlçe Kadın Kolları Başkanı Hanife Akyayla ve Türk Ocağı üyesi gençler yer aldı.

 

ÖNEMLİ BİR KONFERANS

Programın açılışında konuşan Ocak Başkanı Yücel Alpay Demir, Türk Ocağı'nın tarihsel geleneğinde sağcı-solcu ayırt etmeksizin Kuvayi Milliye ruhu ile Türk milliyetçiliği fikri doğrultusunda hareket ettiğini söyledi. Demir, “Türk Ocağı'nda Türksolu'ndan Ali Özsoy'un da konferans vermesi son derece önemli bir durumdur” dedi.

 

İLGİNÇ MESAJLAR VERDİ

Balkanlar'daki 300 yıllık Türk soykırımını itiraflar ve kaynaklara dayanarak anlatan Ali Özsoy ise, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Geçmişte yapılan hatalar halen devam ediyor. Türk olmak, güçlü olmayı gerektirir. Bu topraklarda düşmana taviz veren siyasilerin hatalarını millet canıyla kanıyla öder, bizler sezonluk değil ömürlük Türk milliyetçilerinin yanındayız. Güçlü bir Türk devletinin varlığı bu coğrafyada olası bütün zulmü bertaraf etmeye yeter. Tavizle, pazarlıkla değil kararlılıkla, irade ve zeka ile düşmanın üstesinden gelebiliriz.” Program sonunda Ali Özsoy, dinleyicileri için Balkanlarda Türk Soykırımı kitabını imzaladı.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR