Körfez Belediyesi’nden okullara büyük yatırım

Körfez’in görsel güzelliği açısından tüm imkânlarını seferber eden Körfez Belediyesi, kent genelinde bakım-onarım çalışmalarını halkın istek ve talep...

BÜYÜT

Körfez’in görsel güzelliği açısından tüm imkânlarını seferber eden Körfez Belediyesi, kent genelinde bakım-onarım çalışmalarını halkın istek ve talepleri doğrultusunda gerçekleştiriyor. Bu kapsamda vatandaşlardan gelen talepler çerçevesinde İlimtepe, Atalar, Hacı Osman, Mimarsinan ve Yeniyalı mahallelerinde belediye ekipleri çeşitli çalışmalar gerçekleştirdi.

 

36 Mahallede Çalışmalar Aralıksız Sürüyor

Körfez Belediyesi teknik personelinin yerinde yaptıkları tespit ve değerlendirmeler sonucu aciliyet durumları dikkate alınıp programlanarak toplam 36 mahallede, ve eğitim merkezlerinde gerekli düzenlemeler yapılıyor.


Eğitime Tam Destek

Körfez, eğitime dair tarihinin en büyük yatırımları günümüzde yaşıyor. Eğitime verilen Tam Destek ile birlikte öğrenciler daha rahat ve sağlıklı bir şekilde eğitim görme imkânına sahip oluyor. İç ve dış cepheler ile kapı ve benzeri ahşap bölümlerde boya, badana, çatı ve yağmur suyu oluk onarımları, yağmur ve atık su giderleri bakımı, onarımları, okul bahçeleri ile dış çevrelerinin asfaltlanması, bordür ve kaldırımların bakım, onarımı,  su ve tuvalet tesisatları yenileme, basketbol, voleybol, futbol gibi spor alanlarında basketbol potası, voleybol direkleri dikilmesi, zemin düzeltme gibi her türden bakım, onarımları, bütçe imkânları ve aciliyet durumları göz önüne alınarak gerçekleştiriliyor. Körfez Belediyesi ayrıca, Yapılan çalışmalarla, belediyeye bildirilen istekler yerine getirilerek ilçedeki öğrencilerin sağlıklı ve sorunları giderilmiş eğitim kurumlarında öğrenim görmeleri sağlıyor.


Körfez Belediye Büyük Tasarruf Sağlıyor

Kendi atölyesinde imal ettiği ürünlerle kendi ihtiyaçlarını karşılayan Köfez Belediyesi’nin Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı atölyelerde; dış piyasaya göre çok daha düşük maliyetler ile imal edilen ürünler, belediye bütçesine yüzde elli oranda tasarruf sağlıyor. Ahşap ve demir malzemeden imal edilen ürünler kent estetiğine de katkı sağlıyor.

27 Ocak 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR