Kadınlar başarı hikayelerini anlattı

Kocaeli Sanayi Odası ile Kocaeli Kadın Girişimciler Kurulu’nun birlikte düzenlediği “Kadın Başarılarının Konuşulduğu Şehir; KOCAELİ” temalı kadınlar g...

BÜYÜT

Kocaeli Sanayi Odası ile Kocaeli Kadın Girişimciler Kurulu’nun birlikte düzenlediği “Kadın Başarılarının Konuşulduğu Şehir; KOCAELİ” temalı kadınlar günü etkinliği Kocaeli Sanayi Odası’nda yapıldı

Kocaeli Sanayi Odası Meclis Salonu’nda düzenlenen etkinliğe Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, Körfez Kaymakamı Mahmut Şirinoğlu, MARKA Genel Sekreteri Dr.Fatih Akbulut, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı, Göğüs Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Füsun Yıldız, KSO Yönetim Kurulu Üyesi, Kocaeli Kadın Girişimciler Kurulu üyesi Yılmaz Bayraktar, KSO Genel Sekreteri Memet Barış Turabi ve çok sayıda kadın girişimci katıldılar.

Toplantının açış konuşmasını gerçekleştiren Kocaeli Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Penbe Arslan, sinevizyon sunumu eşliğinde gerçekleştirdikleri çalışmaları aktardı. Başkan Arslan özellikle Kocaeli Sanayi Odası’nın destekleriyle çok sayıda kadın girişimcinin iş hayatına atıldığını ve büyük bir başarıyla çalışmalarını sürdürdüklerini vurguladı.

Kocaeli İl Kadın Girişimciler Kurulu’nun Kocaeli Sanayi Odası, Gebze Ticaret Odası, Kocaeli Ticaret Odası ve Körfez Ticaret Odası tarafından önerilen 250 üyeden oluştuğunu belirten Başkan Arslan, “Kurulduğu günden bu yana Kadın Girişimciler Kurulu, özellikle girişimcilik kursları düzenleyerek birçok kadın girişimcimiz bundan yararlanmıştır”

BAŞARI HİKAYELERİ
Kocaeli Sanayi Odası Yönetim kurulu üyesi ve Kocaeli Kadın Girişimciler Kurulu Üyesi Yılmaz Bayraktar, Kocaeli Kadın Girişimciler Kurulunun, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği bünyesinde faaliyet gösterdiğini ve 15 Eylül 2008 tarihinde Kocaeli Sanayi Odası Koordinatörlüğünde kurulmuş bir oluşum olduğunu vurgulayarak, “ Kuruluş amacı; kadın girişimciliği konusunda genel politikalar ve görüş oluşturulmasına katkıda bulunmaktır” dedi. Toplantının son bölümünde Kocaeli Kadın Girişimciler Kurulunun başarılı kadın üyelerinden Hazel Sağcan, Gülten Köksal Döner, Nuriye Köksal, Pınar Uysal ve Nurdan Avşar iş hayatlarına girişlerindeki “başarı hikayeleri” ni aktardılar.

SERGİ AÇILIŞI
KSO Meclis salonundaki konuşmalar sonrası kadın girişimcilerin gerçekleştirdikleri ürünlerin sergilendiği stantların açılışı yapıldı.Genellik el emeklerinin sergilendiği stantlar büyük ilgi gördü.

14 Mart 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR