Pazarcılarda kavga büyüyor

Kocaeli Seyyar Esnaf ve Pazarcılar Odası’ndaki olağanüstü kongre tartışmaları büyüyor. Başkan Erol Kumsar, “Genel kurul yok” açıklaması yaparken, Seri...

BÜYÜT

Kocaeli Seyyar Esnaf ve Pazarcılar Odası’ndaki olağanüstü kongre tartışmaları büyüyor. Başkan Erol Kumsar, “Genel kurul yok” açıklaması yaparken, Serim, “Yapmak zorundalar” dedi.

Kocaeli Seyyar Esnaf ve Pazarcılar Odası Başkanı Erol Kumsar, eski başkan Ahmet Serim’in gazetemizde yer alan açıklamalarına tepki gösterdi. Makamında yaptığı açıklamayla Ahmet Serim’i yalanlayan Erol Kumsar, “Genel seçime gitmiyoruz. Ahmet Serim’in aklanması gibi bir durum söz konusu değil” dedi. Ahmet Serim ise, “Yönetim kuruluna karşı yeterli çoğunluğu 278 imzayla sağladık. Kongre yapmak zorundalar” diyerek, aklandığı iddiasını yineledi.

KUMSAR: GENEL KURUL YOK
Bilindiği gibi Kocaeli Seyyar Esnaf ve Pazarcılar Odası’nın eski başkanı Ahmet Serim’in başını çektiği bir grup, olağanüstü genel kurul hazırlığına girişmiş bunun için oda üyelerinden imza toplamıştı. Konuyla ilgili odaya 278 adet ihbar tebliği çekilmiş, genel kurul için çoğunluk sayısı yakalandığı iddia edilmişti. Gazetemizde yer alan iddialara tepki gösteren oda başkanı Erol Kumsar, yönetime karşı imza toplandığını doğrularken, daha önce görevden el çektirilen eski başkan Ahmet Serim’in aklanmasının söz konusu olmadığını söyledi.

“YARISI ÜYE DEĞİL”
Herkesin belgelerle çıkıp konuşmasını isteyen Kumsar, “Hakkında vergi kaçakçılığı yaptığı iddiası ile dava açılan ve görevinden alınan Ahmet Serim bundan sonra ne aday ne de başkan olabilir. Evet, yönetime karşı olağanüstü kurulun olması için imza toplanıyor ancak bunun sayısı 270 ancak yarısı oda üyesi olmadığı gibi oda üyeliğinden düşen kişiler de yer alıyor. Bunlarda toplu gelmesi gerekirken 45 gündür teker teker geliyor. Yönetim kurulu olarak genel kurul kararımız yok. Ancak Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüğü veya bakanlığı tarafından bir talimat olursa genel kurulu da yaparız” dedi.

SERİM: YAPMAK ZORUNDALAR”
Öte yandan odanın eski başkanı Ahmet Serim, “Yönetim kuruluna karşı yeterli çoğunluğu 278 imza ile sağladık. Kongre yapmak zorundalar. Kocaeli Seyyar Esnaf ve Pazarcılar Odası başkanı iken, hakkımda yapılan suçlamalar yüzünden genel merkezce görevden el çektirilmiştim ve daha sonra gönderilen müfettişlerin raporu doğrultusunda aklandım. Eğer üyelerimiz beni başkanlığa uygun görürlerse de başkanlığa adaylığım için hiçbir engel yasak yoktur” dedi.

04 Şubat 2011 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı! mask
Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı!
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı! mask
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı!
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı! mask
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı!
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor mask
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor
Ekmekte flaş fiyat açıklaması! mask
Ekmekte flaş fiyat açıklaması!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR