İşte Yasin Tektaş transferinin öyküsü!..

1 BUÇUK AYDIR MÜCADELE EDİLİYORDU Yaklaşık 1 buçuk aydır hemen hemen her hafta Kozlu Belediyespor Kulüp Başkanı ve Kozlu Belediye Başkanı ile Yasin...

BÜYÜT

1 BUÇUK AYDIR MÜCADELE EDİLİYORDU

Yaklaşık 1 buçuk aydır hemen hemen her hafta Kozlu Belediyespor Kulüp Başkanı ve Kozlu Belediye Başkanı ile Yasin için görüşen Başkan Yavuz, her defasında olumsuz cevap alıyordu. Ancak geri adım atmayan Yavuz, 20 Şubat'a ertelenen transfer döneminin ardından bir kez daha moral gücü buldu ve bu hafta arasında temaslarını yoğunlaştırdı.

 

3 HANELİ RAKAM TALEP EDİLDİ

Sabah 5.30 saatlerinde Kozlu'ya giden Başkan Yavuz, sabah 7.00 sularında Kozlu'ya vardı. 12.30'a kadar Kozlulu yetkililerle uzun süre konuşan Başkan Yavuz, bir kez daha tuttuğunu koparmak için elinden geleni yaptı. Hararetli geçen konuşmaların ardından Yasin ile ilgili astronomik bir bonservis talep edildi. Bu rakamın "3 haneli binler" şeklinde olması, Yavuz'un elini zayıflattı. Öğle saatlerinde Yasin'in transferi ile ilgili karar kesindi ve Kozlu, Yasin'i serbest bırakmadı.

 

ARAYA SİYASİLER GİRDİ

Cuma Namazı sonrasında Yasin için son kez konuşuldu. Kozlulu siyasiler araya sokuldu. Bir türlü ikna olmayan Kozlu Belediye Başkanı, siyasi iradenin ricası ile yumuşadı ve saat 15.00 sularında orta yol bulundu. Başkan Bahri Yavuz'un kafasında belli bir bonservis bedeli vardı. Düşündüklerinden biraz daha fazla bir rakamı Kozlu'ya kabul ettiren Yavuz, Yasin'i resmen Kocaelispor'a kazandırdı.

 

ÇOK HIZLI HAREKET EDİLDİ

Ancak iş bununla da bitmiyordu. Transfer döneminin son günüydü. Son derece hızlı bir şekilde hareket eden Kocaelispor Kulübü'nde Kulüp Müdürü İlker Uzel, Yasin'in Kocaelispor'u ilgilendiren evrak işlemlerini halletti. Yolun karla kaplı olmasına karşın Kozlu'dan süratli bir şekilde Sakarya'ya geçen Başkan Bahri Yavuz ise saat 16.45 sularında Sakarya ASKF'ye ulaştı.

 

HAYIRLI OLSUN!..

Kozlu Kulübü'nden aldığı bonservisle birlikte, gerekli işlemleri halleden Başkan Yavuz, transferin bitimine dakikalar kala Yasin'i resmen Kocaelispor'a kazandırmış oldu.  Bizler de transferin her iki taraf adına hayırlı olmasını diliyor, Yasin'in, Kocaelispor'un -Yeniden Doğuş- sezonunda katkı sağlayacağına inanıyoruz. 

21 Şubat 2015 Kocaeli- SporYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR