“Kul hakkı yememeye davet ediyorum”

CHP Milletvekili Haydar Akar 4 senedir yapımı süren Sapanca Yolu’nun aşamalarını yerinde inceleyerek basın bilgi verdi2009 yerel seçim öncesi iktidar...

BÜYÜT

CHP Milletvekili Haydar Akar 4 senedir yapımı süren Sapanca Yolu’nun aşamalarını yerinde inceleyerek basın bilgi verdi
2009 yerel seçim öncesi iktidar ve muhalefet tarafından vaat edilmiş olan Sapanca Yolu hakkında basına bilgi veren Haydar Akar, “Yolun ihalesi yapılırken 5 ay içinde tamamlanacağı söyleniyordu” dedi. Yolun 12 kilometre olduğunu ve 5 bin 900 metrenin de trafiğe açıldığını ifade eden Akar, “Bu yol Acısu’yu ikiye bölmektedir. AK Parti’nin yapmış olduğu duvarlarla karşı karşıyayız” dedi. Yolun kenar kısımlarının 5 metreye kadar yükseltilmiş olduğunu ve bunun sorunlara yol açtığını belirten Akar, “Kocaeli ve Kartepe böyle bir yatırımı hak etmiyor. Dört yıl geçmesine rağmen yüzde 50’si tamamlanmamış” dedi.
“İKTİDAR SARHOŞLUĞU MEVCUT!”
Yol yapımına karşı çıkan ve önerilerde bulunan Akar, “Uzunçiftlik’teki restoranların olduğu yere ve Acısu’ya battı çıktı olması gerekirdi. Yerel yöneticiler bu işe sahip çıksın. Belediye Başkanının gövdesini buraya siper etmesi gerekiyordu. Kartepe’de hastane olmadığını ve saat 17.00’dan sonra iğne vurduracak sağlık ocağının bulunmadığını belirten Akar, “Altında aracı olmayanlar işlerini bir günde halledemiyorlar. Adalet sarayı, verdi dairesi, noter yok. Kocaeli iyi yönetilmiyor. İktidar sarhoşluğu ve yorgunluğu mevcut” dedi.
HERKES MAĞDUR
Uzunçiftlik restoranlar bölgesinde bulunan yola da bir alt geçit yapılması gerektiğini söyleyen Haydar Akar, “Buradaki esnaf mağdur. Buradan alışveriş yapılıyordu fakat bu yol yüzünden girişler engellenmiş oldu. Esnaflar arasında birine yaz, birine kış olmaz. Ticaret kapasitelerini artırsınlar. Kul hakkı yememeye davet ediyorum” diyerek yatırımda herkesin mağdur olduğunu fakat kimin memnun olduğunu bilmediğini söyledi. Akar aynı zamanda bu yol projesinin üniversitelerde ‘mühendislik harikası’ diye de okutulması gerektiğini söyleyerek eleştiride bulundu.
“SERMAYE EMEĞİ SÖMÜRÜYOR”
Yol incelemesinin ardından sendikaya üye oldukları için yaklaşık 6 ay önce işten çıkartılan ve Pakmaya önünde grev yapan işçileri ziyaret eden Akar, “Bu işçilerimiz sendikal örgütlenmelerini sürdürdükleri için işten çıkartıldılar. Başbakan bir kişinin çifte sendika hakkına sahip olduğunu söylemişti. Sermaye emeği sömürmeye devam ediyor” diyerek Pakmaya’nın yıllardır promosyon vermediği halde şimdi işçilerine promosyon dağıttığını söyledi.

18 Eylül 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR