ÇYDD gönüllüleri okul boyadı

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Kocaeli Şubesi üyesi öğrenciler, Sosyal Paylaşım Projesi kapsamında Solaklar İlköğretim Okulu’nu boyadı.Eğitime verdi...

BÜYÜT

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Kocaeli Şubesi üyesi öğrenciler, Sosyal Paylaşım Projesi kapsamında Solaklar İlköğretim Okulu’nu boyadı.

Eğitime verdiği desteklerlerle sık sık adından söz ettiren Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Kocaeli Şubesi üyesi öğrenciler, sosyal paylaşım projesi kapsamında gönüllü olarak Solaklar İlköğretim Okulu’nu boyadı. Proje kapsamında dün okula gelen öğrencilere ÇYDD Kocaeli Şube Başkanı Gülşen Müstecaplıoğlu, dernek yöneticileri İkbal Emre, Meral Dönmez, Nuran Otts, Okul Müdürü Muzaffer Yıldız ile birlikte eşlik etti. İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezgin Çuhadar, Şube Müdürü İbrahim Okutan ve Köseköy EDOK Muharebe Hizmet Destek Eğitim Komutanlığı’nda görevli Kıdemli Başçavuş Üzeyir Çırak okula gelerek çalışmaları yerinde inceledi.

ÇOĞUNLUĞU ÖĞRENCİ
Çoğunluğu Kocaeli Üniversitesi öğrencilerinden oluşan 16 gönüllü öğrenci tarafından boyanan Solaklar İlköğretim Okulu’nun boyama işlerine Köseköy EDOK Muharebe Hizmet Destek Eğitim Komutanlığı’nda bağlı askerler de okula gelerek öğrencilere yardımda bulundu. Konuyla alakalı olarak açıklamada bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Çuhadar, “Okulların kapandığı bir dönemde evlerinde olmaları ve tatil yapmaları, dinlenmeleri gereken bu öğrencileri gösterdikleri erdemli çalışmalarından dolayı kutluyorum. Öğrencilerin yaptığı bu davranış umarım diğer öğrencilerimize de örnek olur” şeklinde konuştu. Üç kat ve 9 derslikten oluşan okulun boyama işlemleri hakkında bilgi veren Dernek Başkanı Müstecaplıoğlu, “Gençlerin gönüllü olarak herhangi bir köy okulunu boyamak istemeleri talebi üzerinde yapılan incelemeler sonucunda bu okulumuzu boyamaya karar verdik. Gençlerimizle iş birliği içinde çalışıyoruz. Hepsine teşekkür ediyorum” dedi.

21 Haziran 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR