AKP dış politikada iflas etmiştir

SP Kartepe ilçe başkanı Cevdet ÇEPİL haftalık olağan toplantısında AKP’ye yüklendi.Başkan ÇEPİL hiç olmadığı kadar aktif olduğu ve cüretli adımlar att...

BÜYÜT

SP Kartepe ilçe başkanı Cevdet ÇEPİL haftalık olağan toplantısında AKP’ye yüklendi.
Başkan ÇEPİL hiç olmadığı kadar aktif olduğu ve cüretli adımlar attığı söylenen Türk Dış Politikası,görünürdeki imajın aksine cılız tepki vermekten öteye geçemiyor.
            Küresel güçler,stratejik ortaklar ve konjüktürden fırsat bulup bir türlü kendi ajandasını oluşturamayan AKP hükümetİ “Kural Koyacağı” yerde “Kurallara Boyun Eğer” bir yapıda siyasi hayatının son günlerini yaşamakta olduğunu belirtti.
 
- İsrail jetleri Mersin’de alçak uçuş yapıyor.
- Rumlar sondaja devam ediyor.
- Rusya Akdeniz’e savaş gemisi gönderiyor.
 
Akdeniz’deki Doğalgaz yatakları İsrail ve ABD tarafından paylaşılırken,Türkiye
basiretsiz,çaresiz bir şekilde bu olaylara seyirci kalmaktan öteye geçemiyor.
İsrail ile askeri anlaşmaları askıya alma kararı olan Türkiye,ekonomik alanda İsrail ile ilişkilerini koparamamıştır.
            Rumların sondaj çalışmalarına ilişkin olarak “ Gerekirse savaşırız” tavrı takınan Türkiye,bu tavrından geri adım atılmıştır.
Yaşananlar için Türkiye’nin “Aksiyonda bulunacağı yerde reaksiyon göstermekte.
            Bütün bunlar Türkiye’nin izlediği politikalar “Günü kurtarma” politikaları olduğunu göstermektedir.
 
HİZMET BELEDİYECİLİĞİ YERİNE KIYAK BELEDİYECİLİĞİ Mİ?
            İlçe başkanı ÇEPİL Kartepe belediyesi hizmetlerini de sert bir biçimde eleştir.
 
Başkan ÇEPİL Belediye hizmetlerinin de elle tutulur bir yanı olmadığını belirterek, Kültür,hizmetleri adı altında yapılan gezilerin Kartepe Belediyesine olan maliyetinin sorgulanması ve bu gezilere kimlerin katıldığının araştırılması gerektiğini belirten ÇEPİL Bir grup Kartepe’li yandaşlarınız defalarca aynı araçla aynı yerlere giderken bu gezilerden hiç faydalanamayan vatandaşlarımız için ne düşünüldüğünü merak etmekteyiz diye soran ÇEPİL Sayın Karabalık  yaptığınız “Kültür Gezisi” adı altındaki bu çalışmalar da özel mülklerin önüne yapılan parke çalışmaları gibi yandaşa kıyak olarak devam etmektedir.
            Başkan ÇEPİL bu Kültür Gezilerinin düzenlenme kriterlerini merak ettiklerini ve bu konu da kamuoyunu aydınlatacak açıklamaları beklediklerini belirtti.
             
            Başkan ÇEPİL sözlerini şöyle sürdürdü.
            Sayın Karabalık derhal fildişi kulenizden inip halkın gerçek sorunlarıyla ilgilenmenizi tavsiye ediyoruz. Bu halka yapılacak her hayırlı hizmet ve çalışmalarınıza destek için hazırız. Çünkü bizler bu millete Milli Görüş belediyecilik farkını tattırmış bir siyasi iradenin mensuplarıyız.
            Bizler Hayra motor,Şerre fren olan bir siyasi iradeyiz.

04 Ekim 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR