Ergün: Eksik ya da fazla iktidarız!

AKP İzmit İlçe Danışma Meclisi’ne katılan Bakan Ergün, eksik ya da fazla yine iktidar olacaklarını iddia ederek, “Bir milletvekili eksik çıkarırsak, m...

BÜYÜT

AKP İzmit İlçe Danışma Meclisi’ne katılan Bakan Ergün, eksik ya da fazla yine iktidar olacaklarını iddia ederek, “Bir milletvekili eksik çıkarırsak, mecliste değişiklik yapacağımız zaman hepimiz üzülürüz. Bir milletvekili bile önemli” dedi.

AKP İzmit İlçe Teşkilatı, Danışma Meclis toplantısını Antikkapı Restoran’da önceki akşam yaptı. Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün’ün katılımıyla gerçekleşen toplantıda Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, milletvekili adayı Serkan Seyhan ve 75 kişilik ilçe danışma meclisi yer aldı. Toplantının açılış konuşmasını İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz yaptı. Korkmaz, 12 Haziran’da yapılacak milletvekili genel seçimlerine 40 gün kaldığını hatırlatarak, “Biz biliyoruz ki gücümüzü dağıtmadıkça hedeflediğimiz sonuca ulaşacağız. Bir olalım diri olalım. Adalet meşalesini hep birlikte yükseltelim. Bugün bir çakıl taşı olabilirsek ne mutlu bize. Hep birlikte gözlerimizi başarıya çevirdik. ‘Küçük düşünmek bize yakışmaz’ diyen bir genel başkanın teşkilatlarıyız” dedi.

SON SEÇİMLERDEN KİMSE KUŞKU DUYMADI!
AKP İl Başkanı Mahmut Civelek ise sekizinci ilçe danışma meclisinin oluşturulduğunu kaydederek, partide emeği olan herkese seçim çalışmalarına katma çağrısı yaptı. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise AKP iktidarının çok güzel işler yaptığını ancak bilgi kirliliği yaşandığını savunarak, “AKP döneminde yapılanları halkımıza anlatmalıyız” dedi. Seçimlerden kimsenin tereddüt etmemesi gerektiğini söyleyen Karaosmanoğlu, “Son yapılan seçimlerden kimse kuşku duymadı. Yerel seçimlerde benim oylarım şöyle oldu böyle oldu diyenlerin bir anlamı yok. Ciddi bir tabanı yok. Son günlerde daha fazla çalışmalıyız” şeklinde konuştu.

SKM’Yİ DESTEKLEME ÇAĞRISI
“Stratejik çalışmalıyız” diyen Karaosmanoğlu, “Nokta çalışması, sandık odaklı çalışma yapmalıyız. Bazı insanlarımız ilgi beklemektedir. Bizi bekleyen insanlar var. Teşkilat mensuplarımız bu insanlarımızı bulacaklar. Kim nasıl faydalı olacaksa onunla gideceğiz. Bunları yaptıktan sonra çıtamız daha yükseğe çıkacak. Son yıllarda alınan en güzel sonucu alacağız. 12 Haziran’daki bayramı hep birlikte kutlayacağız. Evimizde oturmayacağız. Arife tarif gerekmez. Çok güzel firikler çıkacağına inanıyorum. SKM’yi destekleyelim. Bir girdabın içerisine giriyoruz. Onun için güzel bir çalışma olmalıdır. Çalışmalarımızı odaklı yapacağız” açıklamasında bulundu.

EKSİK YA DA FAZLA İKTİDARIZ
Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, bu tür toplantıların kurumsal hale getirilmesini isteyerek, 2023 hedefinden bahsetti. 2002 yılından beri hedeflerinin 21. yüzyıl Türkiye’sini inşa etmek olduğunu söyleyen Ergün konuşmasına şöyle devam etti “Partimizin kurulması sırasında bu hedefler vardı. 2023 hedeflerini bugün sıraladığımız gibi o gün sıralamış olsaydık memleket borç batağında, maaşları ödeyecek misiniz? Irak karışmış, ekonomi tıkanmış, Kıbrıs meselesi üzerimize yıkılmış adeta, bankaların içi boşaltılmış, IMF’ye çuvalla borç var. Yozgat’ın güzel bir sözü var. ‘Her boyayı boyadık bir fıstık yeşili kaldı’ derlerdi, olmayacak işler karşısında söylenen sözdür. Böyle bir Türkiye devraldık. Aradan 8.5 yıl geçti. Kritik süreçler aşıldı. Herkes AKP’nin 3’ncü dönemde de iktidar olacağını söylüyor. 3-5 milletvekili eksik veya fazla olur yine AKP iktidar olur.

MİLLETVEKİLİ SAYISI ÖNEMLİ
Siyasi dengeleri değiştirecek bir şey görünmüyor ortada. Darbe korkusu, muhtıra, kapatma davası tereddütleri geride kaldı. Daha yapacak çok iş var. Şimdi sağlam bir zemin inşa ettik. Bu sağlam zemin üzerine şimdi muhteşem Türkiye’yi inşa etme dönemine geldi. Bunu da önümüzde ki dönem olacak. Bu AKP için bahtiyardır. Herkesin buna katkısı vardır. ‘21.yy Türkiye’sini inşa edenler arasında biz de vardık’ diyeceğiz. Bu gidişi geri dönülmesine müsaade edemeyiz. Armudun sapı üzümün çöpü ile büyük hedeflerde geri durmamalıyız. Bir milletvekili eksik çıkarırsak, mecliste değişiklik yapacağımız zaman hepimiz üzülürüz. En azından referandum için yeterli sayıyı bulmalıyız. Bir milletvekili bile çok önemlidir” dedi.

04 Mayıs 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR