KÖYLÜYE PİYANGO VURDU

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, bir günde İzmit’in 10 köyünü birden dolaştı. Ziyaret ettiği köylerde muhtarlar ve vatandaşlar...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, bir günde İzmit’in 10 köyünü birden dolaştı. Ziyaret ettiği köylerde muhtarlar ve vatandaşlardan büyük ilgi gören Başkan Vekili Özak, Büyükşehir Belediyesi’nin köylere nüfusuna göre şehirden 4 kat daha fazla hizmet ettiğini belirtti. Muhtarlar ise imar çalışmaları sayesinde köylerde nüfusun artığını, toprağın değerlendiğini ve köylüye piyango vurduğunu söylediler.

BİR GÜNDE 10 KÖY DOLAŞTI
Başkan Vekili Özak, İzmit’in Çayırköy, Yassıbağ, Mandıra, Karga, Çubuklu Bala, Nebihocalar, Böğürgen, Hakkaniye, Kaynarca, Sepetçi köylerine konuk oldu. Başkan Vekili Özak’ın köylere gerçekleştirdiği ziyaretlerde AK Parti İzmit İlçe Başkan Yardımcısı İrfan Doğdu ve İl Genel Meclis Üyesi İsmail Önay eşlik etti. Ziyaretlerde Büyükşehir’in köylerde görevlendirdiği ve köylülere ücretsiz olarak hizmet veren ziraat mühendisleriyle veterinerler de hazır bulundu.

BAŞKAN’A HİZMET TEŞEKKÜRÜ
Başkan Vekili Özak’ın İzmit’in köylerine düzenlediği ziyaret programında Çayırköy Muhtarı Aşır Akbaba, Yassıbağ Köyü Muhtarı Yusuf Toy, Çubuklu Bala Köyü Muhtarı Nihat Karamak, Nebi Hocalar Köyü Muhtarı Beytullah Ekti, Böğürgen Köyü Muhtarı İrfan Doğdu, Hakkaniye Köyü Muhtarı Nihat Sarı, Kaynarca Köyü Muhtarı Ahmet Yılmaz ve Sepetçi Köyü Muhtarı Mehmet Çetin hazır bulundu. Başkan Vekili Özak, ziyaret ettiği köylerde muhtarlar ve vatandaşlardan büyük ilgi gördü. Muhtarlar Başkan Vekili Özak’a Büyükşehir Belediyesinin ve Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun köylerine verdiği destek ve hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

KÖYLERDE ÖNCELİK SU YOL VE KANALİZASYON
Bir günde İzmit’in 10 köyünü birden dolaşan Başkan Vekili Özak, gittiği köylerde tarım, hayvancılık ve ziraatla uğraşan köylülerle sohbet etti, çiftçilerle görüş alışverişinde bulundu. Muhtarlar ve vatandaşlar da ziyarette Başkan Vekili Özak’a köylerinin ihtiyaçlarını dile getirdi. Köylerde yapılacak çalışmaları yerinde görmek, muhtarlar ile vatandaşlarla görüş alışverişinde bulunmak amacıyla köyleri dolaşan Özak ‘’Köylerimizde ilk önceliğimiz sudur. Daha sonra grup yolları, köy yolları ve köy içi yollarını ele alıyoruz. Kocaeli’nde suyu ve yolu olmayan köyümüz kalmasın diye çalışıyoruz’’ ifadesini kullandı.

SEPETCİ VE ÇAYIRKÖY CAZİBE MERKEZİ
Büyükşehir hizmetlerinin İzmit’in yakın köylerini cazibe merkezi haline getirdiğini söyleyen Başkan Vekili Özak, Kent Konut’un Gölkay projesi bittiğinde, Çayırköy buranın doğal pazarı olacak. Bu apartmanlara gelenlerin en büyük hayali doğal ortamlarda yaşamaktır. Bu hayali, bu özlemi sizler karşılayabilirsiniz. Bu alan arasında pazar kurulabilir” dedi. Özak, Sepetçi ve Çayırköy’de yapılan imar çalışmalarıyla kent merkezi bu iki köy arasından Kandıra’ya doğru gittiğini ve köylerin şehre yakınlığı ve doğal güzellikler ile cazibe merkezi haline geldiğini belirtti.

BÜYÜKŞEHİR’E GÜVENİYORUZ
Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımları ve çalışmaları sayesinde köylerine piyango vurduğunu belirten Sepetçi Köyü Muhtarı Mehmet Çetin, Kocaeli kent merkezine sığmayan yerleşim alanları köyümüze doğru gelmeye başladı. Yenişehir merkezi buraya kurulacak, Büyükşehir köylerimizi koruyor. Köy ortamızın bozulmaması için çalışıyor. Biz de büyükşehir Belediyesi’ne güveniyoruz. Bu değişim için biz hazırız. Kocaeli’ne örnek köy olmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

24 Mayıs 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR