MARKA Kalkınma Kurulu Başkanlığına Halit Uçar seçildi

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu Başkanlığını bırakan Ayhan Zeytinoğlu’nun yerine, Gebze Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Halit Uçar...

BÜYÜT

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu Başkanlığını bırakan Ayhan Zeytinoğlu’nun yerine, Gebze Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Halit Uçar, seçildi.

Türkiye’deki Kalkınma Ajansları arasında en üst sırada yer alan MARKA’nın 2011 yılı 2’inci Olağan Kalkınma Kurulu önceki gün Kocaeli Sanayi Odası (KSO) Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Kocaeli, Sakarya, Bolu, Düzce ve Yalova illerinden katılımın olduğu genel kurulda açık oylama yapıldı. Genel kurula MARKA Genel Sekreteri Erkan Ayan, KSO Meclis Başkanı Hasan Tahsin Tuğrul, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Üyesi Yıldız Bezek, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’in yanı sıra MARKA Kalkınma Kurulu üyeleri katıldı.

“DAHA DA GÜÇLENECEĞİZ”
Kalkınma Kurulu Başkan Vekili Bezek yaptığı konuşmada, “Yıl içinde nisan ayında aldığımız kararla 2’nci Olağan Kalkınma Kurulu’nu da KSO’da gerçekleştirme kararı almıştık. Toplantının önemli gündem maddeleri arasında görev süreleri sona eren Kalkınma Kurulu Başkanlığı ve Divan üyelikleri için seçim yapılması, Ajans tarafından sağlanan destek mekanizmaları hakkında detaylı bilgilerin verilmesi ve ajansın 2011 yılı ilk 6 aylık faaliyet raporu sunulması ve değerlendirmesi yer alacak” dedi.
Başkanlığa seçilen Uçar yaptığı konuşmada “Ayhan Zeytinoğlu’na çok teşekkür ediyorum. Benim aday olduğumu duyunca kendi adaylarını birlik ve beraberlik bozulmasın diye geri çektiler. Ajansı çok iyi tanımayan kişiler var. Bu kişilere de ajansı tanıtıp daha güçlü bir bünye ile devam edeceğiz” dedi. Uçar’ın konuşmasının ardından MARKA Genel Sekreteri Erkan Ayan, 2011 yılı ilk 6 ayı ara faaliyet raporunu okudu.

ZEYTİNOĞLU’NA PLAKET VERİLDİ
Konuşmaların ardından oylamaya geçildi. Divan Kurulu Başkanlığını Kalkınma Kurulu Başkan Vekili Yıldız Bezek yaparken kâtip üyeliklerini ise Eyüp Çakır ve Mustafa Erdoğan gerçekleştirdi. KSO toplantı salonunda düzenlenen toplantıda kalkınma kurulu başkanlığını bırakan Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu'nun yerine Gebze Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Halit Uçar oy birliğiyle seçildi. Başka adayın gösterilmediği kurula kendisini önerenlere teşekkür eden Uçar, eski başkan Zeytinoğlu'na plaket verdi. Toplantıda kalkınma kurulu başkan vekili ve üyeleri de oy birliğiyle seçildi. Başkan vekili olarak Sakarya Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Yıldız Bezek önerilirken, Eyüp Çakır ve Mustafa Erdoğan'da divan üyeliklerine önerildi. Törene katılan Kocaeli, Yalova, Sakarya, Bolu ve Düzce il temsilcileri önerilen isimleri oy birliğiyle seçti. Öte yandan yedek üyeliklere ABİGEM Genel Müdürü Mehmet Turabi ve Sakarya Sanayici İş Adamları Derneği Başkanı Hasan Çelebi getirildi.

23 Ağustos 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR