Olimpiyat yıldızları parlıyor

        Kocaeli’nde cimnastiğin gelişmesi için ulusal ve uluslar arası çalışmalar yapabilen ilk kulüp olan, aynı zamanda projeler yaparak hem Kocaeli...

BÜYÜT

 

 

 

 

Kocaeli’nde cimnastiğin gelişmesi için ulusal ve uluslar arası çalışmalar yapabilen ilk kulüp olan, aynı zamanda projeler yaparak hem Kocaeli sporuna hem de ülke sporuna hizmet eden Olimpiyat Yıldızları Gençlik ve Spor Kulübü, antrenörleri ile geçtiğimiz günlerde bir araya gelerek akşam yemeğinde buluştu. Şu an sporcu sayısı ve antrenör sayısı bakımında Kocaeli’nin en büyük kulübü olan Olimpiyat Yıldızları Gençlik ve Spor Kulübü antrenörleri geceye tam kadro katılarak birlik ve beraberlik anlayışını bir kere daha göstermiş oldu.

 

HEM ZİYAFET, HEM MESAİ

Kulübün kurucusu ve genç Başkanı Tolga Havuç’un hazır bulunduğu gecede Baş Antrenör Öner Sarıkaya, Kulüp Müdürü Tuğba Havuç ve antrenörler katıldı.

İlk olarak Kulübün teknik çalışmaları, müsabaka grupları, antrenman programları, şampiyonalar ve müsabakalar, yaz programları masaya yatırıldı. Daha sonra kulüp antrenörleri tüm sporcular hakkında bilgiler vererek sporcuların cimnastikte gelmiş oldukları son durumları masaya yatırdı.

Kulübün 2014 yılı swot analizi çıkarılarak bilimsel anlamda güçlü yönleri, zayıf yönleri, fırsatları ve tehditleri masaya yatırılarak değerlendirildi.

 

HAVUÇ ÖNDERLİK YAPTI

Son olarak 2015 yılı programını masaya yatıran genç Başkan Tolga Havuç projelerini anlattı. 2015 yılı programını değerlendiren antrenörler bir takım öneriler sunarak gelecek yıl yapılan programı daha çok zenginleştirerek farklı projelerini Tolga Havuç’a sundu. 2015 yılında Avrupa’da yarışmalara katılacak olan Olimpiyat Yıldızları Gençlik ve Spor Kulübü, bu yıl Türkiye Şampiyonasına katıldı, ayrıca Marmara bölgesi ve ilimizde yarışmalara girerek il dışında özel müsabakalarda ilimizi temsil edecek. Gelecek yıl Türkiye Şampiyonasına gidecek olan guruplar ise yazın farklı bir ilde Milli Takım Sporcularıyla kampa girecek.

 

HIZIMIZA YETİŞECEK KULÜP YOK

Açılış konuşmasını yapan genç Başkan Tolga Havuç şunları söyledi: “3 yıldır yolumuza devam ediyoruz. Bu kadar kısa zamanda öylesine önemli bir yol kaydettik ki Türkiye’de 3 yılda faaliyet gösterip bizim hızımıza yetişecek kulüp yok. Her türlü imkâna sahibiz. Kulübümüzün kurulduğu günden bu yana çalışmalarımıza başladığı gün itibariyle 3 yıllık sürede her zaman yanımızda olan velilerimizle ve sporcularımızla ilimizi Türkiye Şampiyonasında temsil ettik. Artık ülke sınırlarını da aştık. Avrupa’da tanınan bir kulüp haline geldik, lakin bizim için cimnastik şimdi başlıyor. Biz yerel anlayışla cimnastiğe hizmet etmeyeceğiz, Avrupa kalitesiyle hizmet edeceğiz. Hem sahada hem de masa başında daha çok çalışacağız ve asla başarma adına sınır tanımayacağız. Siz değerli hocalarımız sahada büyük emek veriyorsunuz, masa başında ve sahada bende elimden geleni yapıyorum. İşte biz bu yüzden güçlü ve kurumsal bir kulübüz. Bazı eksikliklerimiz olsa bile çıkmış olduğumuz bu yolda, büyük vizyonumuz olan 2020 Tokyo Olimpiyatlarına hep birlikte el ele gideceğiz. Her zaman bir Başkanınız olarak değil, kardeşiniz olan yanınızdayım. Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi; “Zafer, “Zafer benimdir” diyebilenindir. Başarı ise “Başaracağım” diye başlayarak sonunda “Başardım” diyebilenindir.” Şimdi zafer ve başarı zamandır”.

17 Mart 2014 Kocaeli- Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR