Yavuz: Medine’de dilenen Mekke’de harcayan takımdık

KARNIAÇIK VE MAHALLE SAKİNLERİ AĞIRLADI Kocaelispor'da Başkan Bahri Yavuz kentin dört bir yanını Kocaelispor sevgisi ile dokumaya devam ediyor. Ye...

BÜYÜT

KARNIAÇIK VE MAHALLE SAKİNLERİ AĞIRLADI

Kocaelispor'da Başkan Bahri Yavuz kentin dört bir yanını Kocaelispor sevgisi ile dokumaya devam ediyor. Yeşil Siyahlılar önceki akşam, BAL 9. Grup'taki diğer temsilcimiz Çınarlıspor'un yer aldığı Çınarlı Mahallesi'nin konuğu oldu. Çınarlı Mahallesi Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı İbrahim Karnıaçık ve mahalle sakinleri ile gerçekleşen toplantıda, fikir alışverişinde bulunuldu.

 

BU HALDEYSEK HEPİMİZİN SUÇU VAR

Başkan Yavuz "Hepimizin gönülden bağlı olduğu, şehrin markası Kocaelispor için 6 ay önce göreve geldik. Son 6-7 yılda parlak bir geçmişe sahip değildik. Bu dönem sorumluluk almamız gerektiği için cesaretle yola çıktık. Ülkede çok tanınan ve sevilen bu camia nasıl buralara kadar geldi?.. Tabii ki burada hepimizin suçu var. Her fırsatta şehrin her yerine gideceğiz.

 

BU ŞEHİRDE CİDDİ BİR KOCAELİSPOR SEVGİSİ VAR

17 kişilik bir yönetim kuruluyuz. Gücümüz bir yere kadar yeter. Kulübü yönetebilmenin iki yolu var. Ya sponsor firma ya da halk desteği. Biz ikinci yolu seçtik. Eğer gerçekten halk sahip çıksaydı ve 5-6 yıldır bu noktada olmazdık. Vazgeçmeyeceğiz, sonuna kadar mücadele edeceğiz" dedi.

 

Yöneticiler de söz aldı

Yönetim kurulu üyeleri buluşmada söz aldı. Sportif Direktör Rafet Kırgız, "Transfer yasağını kaldırmak istemiyoruz. Kamburumuz olan vergi borcunu kaldırmak niyetindeyiz. İşimiz zor ama başaracağız"dedi. Hakan Coştu, Kocaelispor'u el birliği ile şaha kaldıracaklarını belirtti. Cumhur Alkan, kent bütünlüğü Kocaelispor'u başarıya ulaştıracaktır derken, Efe Nalçacı da her insanın samimi desteğine ihtiyaçları olduğunu belirtti.

 

MEDİNE'DE DİLENEN MEKKE'DE HARCAYAN BİR TAKIMDIK

Yavuz "Yaşadığımız sorunları halkla paylaşmıyoruz. Paylaşmayacağız da. Ancak şunu bilmeniz yeter. TFF bize yıllık 11 bin lira maddi destek veriyor. Bu meblağ otobüsün benzinine bile yetmez. Medine'de dilenen, Mekke'de harcayan bir takımdık. Kent insanımızın algısı bu yöndeydi. Bu tabuyu yıkmak gerçek anlamda kolay değil" dedi.

 

BENİM İÇİN ŞAMPİYONLUK KADAR DEĞERLİ

Başkan Yavuz son olarak en az kendisi için şampiyonluk kadar önemli olan konuyu şu sözlerle açıkladı: "Kocaelispor için emek vermiş hiç kimse ile bir kavgamız yok. Kavgamız Kocaelispor'un menfaati için. O tesisler bizim. Bunun yasal sıkıntılarını aşıp, şehir ile birlikte tesisin ne şekilde değerlendireceğine karar vereceğiz. Kimseye hayal satmayacağız. Ayaklarımızın üzerine basan pırıl pırıl bir Kocaelispor hayal ediyoruz. 26 oyuncumuzun 20'si İzmitli. Bu anlattıklarım benim için şampiyonluk kadar değerli" Erdem ÖVÜÇ

16 Ocak 2015 Kocaeli- Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR