Hiç bir olumlu adım atmadılar!..

Kocaelispor Kulübü iki gün boyunca tüm gayretleri ile girişimlerini sürdürdü ancak "Talimatlar gereği..!" gereği 4 futbolcusunun sınava giriş kağıdı...

BÜYÜT

Kocaelispor Kulübü iki gün boyunca tüm gayretleri ile girişimlerini sürdürdü ancak "Talimatlar gereği..!" gereği 4 futbolcusunun sınava giriş kağıdı ile federasyona başvuran Tekirdağspor'un talebi kabul edildi. Kocaelispor Kulübü'nün maçın Pazartesi akşamı oynanması için yapmış olduğu öneri de Tekirdağspor tarafından olumsuz yanıt buldu. Yaşanan süreç ile ilgili Kocaelispor Kulübü'nden şu açıklama yayımlandı.

 

ÖYLE İSTEDİLER

Tekirdağspor Kulübü'nün Türkiye Futbol Federasyonu'na yaptığı "Açıköğretim Fakültesi Sınavları" gerekçeli maç günü değişikliği talebi, TFF tarafından yerinde görülerek Bölgesel Amatör Ligi 11.Grup 12. haftasında İzmit İsmetpaşa Stadı'nda oynayacağımız Tekirdağspor maçı, 08 Aralık 2014 Pazartesi günü saat 13.30'a alınmıştır.

 

TOPLAM 18 MAÇIN GÜNÜ DEĞİŞTİ

Türkiye Futbol Federasyonu aynı gerekçe ile başvuru yapılan maçlarda sınava girecek 3 futbolcusu bulunan takımların taleplerini kabul etmiştir. Bu nedenle Bölgesel Amatör Lig'de 2., 3., 7. ve 8. gruplarda 1'er maç, 5., 9. ve 11. gruplarda 2'şer maç, 4. ve 10. gruplarda 4'er maç olmak üzere toplam 18 müsabaka Pazartesi günü oynanacaktır. Maçın gün değişikliğinin nedeninin Türkiye Futbol Federasyonu değil, başvuru sahibi Tekirdağspor Kulübü olduğunu bir kez daha hatırlatmak isteriz.

 

GECE MAÇINI TEKİRDAĞ'IN KABUL ETMESİ GEREKİRDİ

8 Aralık Pazartesi günü oynanacak olan Tekirdağspor maçının gece oynanabilmesi için gerekli yazışmalar kulübümüz tarafından yapılmış olup, Türkiye Futbol Federasyonu'nun bu talebimizi değerlendirebilmesi için öncelikle Tekirdağspor Kulübü'nün gece maçı oynamayı kabul etmesi gerekmektedir.

 

ONU DA KABUL ETMEDİLER

Tekirdağspor Kulübü bu talebimize henüz yazılı olarak cevabını vermemiştir. Ancak 3 Aralık Çarşamba en son saat 15.00'da Başkanımız Bahri Yavuz, Tekirdağspor Başkanı Mustafa Aydoğdu'ya telefonda kararlarını tekrar sorduğunda, tüm ısrarlarımıza ve açıklamalarımıza, her tür iyi niyetimize rağmen maalesef "Biz maçı Federasyonun açıkladığı gün ve saatte oynamak istiyoruz" olumsuz cevabını almıştır.

 

DESTEĞE DEVAM EDİN..!

Konuyla ilgili yazılı cevabında gün içinde kulübümüze iletileceğini belirtmiştir, bu durumda maalesef gidilecek başka bir kapı veya izlenecek başka bir yol kalmamış görünmektedir. Bizlere düşen imkanlarımız ölçüsünde takımımızı yer, saha ve saat gözetmeksizin desteklemeye devam etmek ve camiamızın büyüklüğünü bir kez daha herkese göstermektir.

04 Aralık 2014 Kocaeli- SporYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR