Akar, iktidara rakamlar üzerinden yüklendi

Mecliste bütçe görüşmelerinin sonlarına doğru gelinirken muhalefet ve iktidar arasında yolsuzluk ve rüşvet tartışmaları yaşanmaya devam ediyor. Bütçe...

Mecliste bütçe görüşmelerinin sonlarına doğru gelinirken muhalefet ve iktidar arasında yolsuzluk ve rüşvet tartışmaları yaşanmaya devam ediyor. Bütçe görüşmelerinde söz alan CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar iktidara rakamlar üzerinden yüklendi. AKP iktidarının sürekli pembe tablolar çizdiğini belirten Akar, “Türkiye’nin büyüdüğünü ifade ediyorsunuz, ancak vatandaşı aldatıyor, yalan söylüyorsunuz” dedi.

 

“HEP YALAN SÖYLEDİNİZ”

Türkiye’nin büyüme oranlarından söz eden Akar, “Şu anda 17'nci büyük ekonomi, 1984'te 16'ncı büyük ekonomi olmuş, 1987 ve 1988'de de en büyüğünü yakalamış, 14'üncü büyük ekonomi olmuş. Yani, vatandaşın gözünün içine baka baka 12 yıldır bu masları anlatıyorsunuz. 2003 ile 2014 arası ise Türkiye'nin yıllık büyüme hızı 4,78. Koca bir yalan” diye konuştu.

 

“15 MİLYON YOKSUL VAR”

Türkiye’deki 15 milyon kişinin yoksulluk sınırının altında yaşadığını, 6 milyon işsiz ve 350 bi atanmayan öğretmenin bulunduğunu dile getiren Akar, “Türkiye işsizlikte kriz dönemlerindeki rakamları yakaladı. 2002’de Erdoğan atanamayan öğretmen kalmayacak demişti. Bugün bu sayı 350 bin.

 

“YOLLAR HEP YANDAŞA ÇIKTI”

AKP iktidarının sürekli yol yaptık sözlerine de değinen Akar, “türkiye’deki hiçbir sorunu çözmediniz. 4/C'lilerin problemini çözmediniz. Zenginlere konut yaptınız, öğrencilerin yurt problemini çözmediniz. Emeklileri açlığa mahkûm ettiniz, yüzde 15 sosyal güvenlik destek primi talep ettiniz. Çiftçinin tarlasını, traktörünü sattırdınız, ürününü çürüttünüz. Madenleri toplu mezarlıklara dönüştürdünüz ama sürekli yol yaptık diyorsunuz, fakat bu yollar hep yandaşa çıkıyor vatandaşa çıkan bir yol yok” dedi.

22 Aralık 2014 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR