APEK Toplantısı Kandıra'da yapıldı

Toplantıda yaptığı konuşmada çiftçiliğin ve çiftçilerin önemine dikkat çeken başkan KÖKEN; "çiftçilerimiz milletimizi doyuran emektarlarımızdır" dedi....

BÜYÜT

Toplantıda yaptığı konuşmada çiftçiliğin ve çiftçilerin önemine dikkat çeken başkan KÖKEN; "çiftçilerimiz milletimizi doyuran emektarlarımızdır" dedi. 

Kandıra Belediyesi Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa olarak yürüttüğü fide, fidan ve tohum projesini gerçekleştirdi, bir yandan da afetlerde zarar gören çiftçilerimizin seralarının onarılması için %50 hibe ile sera naylonu desteği yaptı.

Belediyemizin gerçekleştirdiği bu projelere ek olarak;  ilçemizde tükenmekte olan hindi popülâsyonunun tekrar kazanılması için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa kuluçkahane tesisi kurularak hindi üretimi projesinin en kısa zamanda hayata geçirilmesinin planlandığı ifade edildi. Ayrıca fındık ve mısır kurutma alanlarının yapımının planlandığı bilgisi de verildi.

Kandıra'da 1200 hektar ceviz alanı bulunan APEK'in çok sayıda Kandıralı çiftçinin katıldığı toplantısında Kandıranın tarımsal yaşamı ile ilgili önemli konulara değinilirken bu alanda gelişme sağlayacak önemli kararlar alındı.

Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken'in toplantıya katılması ve gerçekleşecek projeler ile ilgili verdiği bilgiler, çifti vatandaşlarımızı memnun etti.

02 Nisan 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR