Zeki Canşi için bir destek toplantısı daha

Mevlana Kebap Salonu’nda düzenlenen toplantıya katılan dernek temsilcileri, Canşi’ye açık destek verdi. Toplantıya Vali Yardımcısı Fecri F. Çelik de...

BÜYÜT

Mevlana Kebap Salonu’nda düzenlenen toplantıya katılan dernek temsilcileri, Canşi’ye açık destek verdi. Toplantıya Vali Yardımcısı Fecri F. Çelik de katıldı.

 

AKP’den milletvekili aday adaylığını açıkladıktan sonra çalışmalara ağırlık veren M. Zeki Canşi’ye bazı doğulu derneklerden büyük bir destek geldi. Mehmet Ali Paşa’da bulunan ve Mehmet Şahin Polat’ın sahibi olduğu Mevlana Kebap Salonu’nda gerçekleşen buluşmaya ilimizdeki çok sayıda dernek başkanı ve yöneticileri ile iş adamları katıldı. Düzenlenen toplantıya aday adayı Zeki Canşi de davet üzerine sonradan katıldı.

 

GENİŞ KATILIM VARDI

Kocaeli Ağrılılar Derneği Başkanı Şefik Alpaslan’ın düzenlediği toplantıya Vali Yardımcısı Fecri F. Çelik, Kocaeli Anadolu İlleri Dernekler Birliği Başkanı Necmettin Kaya ve çok sayıda dernek başkanı katıldı. Toplantıda gündem üzerine söz alan konuklardan bazıları düşündükleri milletvekili aday adaylığından alınan ortak karar doğrultusunda çekildiklerini açıkladı. Aynı zamanda Ağrılı olan Vali Yardımcısı Fecri Çelik, toplantıda söz alarak, Canşi’nin adaylık sürecinin desteklenmesi gerektiğini, Kocaeli’de bu yöndeki bir temsiliyetin şart olduğunu dile getirdi.

 

ÇELİK’TEN ANLAMLI DESTEK

Canşi’yi kutladıklarından da söz eden Çelik, “Kendisi değerli bir dostumuz. Adaylıklarla ilgili çalışmalar sürüyor. Kentimizin neredeyse yarısı doğu ve güneydoğu bölgesinden. Bu potansiyelin yüzbinlerce seçmeni var. Ancak temsiliyeti beklendiği noktada değil. Şimdi ise dostumuz Zeki Canşi ile ilgili olarak büyük bir konsensüs sağlanmış durumda. Bölgemizin temsiliyeti adı altında Canşi’nin milletvekili adaylığının doğru olacağı kanaatindeyim. Aksi bir durumun yaşanmaması ise en doğru yaklaşım olacaktır. Kendisine hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

YAMAN DA DESTEK VERDİ

Dilovası Belediyesi eski Başkanı Cemil Yaman da toplantıda söz alarak desteklerinin Zeki Canşi ile olduğunu söyledi. Tek adaylık konusunun geç kalınmış bir çalışma olduğunun da altını çizen Yaman, “Kendisinin milletvekili seçilmesi için bizler gereken her türlü çalışmayı yapacağız” diye konuştu. Öte yandan toplantıda konuşan milletvekili adaylığından vazgeçtiklerini söyleyen Mehmet Allak, Muhiyettin Gültekin ve Körfez Ağrılılar Derneği Başkanı Suat Demir de Canşi için destek mesajı verdiler.

 

KAYA’DAN NET SÖZLER

Toplantının son bölümünde konuşan Necmettin Kaya da, “Bizler burada Anadolu’yu temsil ediyoruz. Bugüne kadar görülmemiş bir birliktelik bu dönemde sağlanmış durumda. Birçok aday adayı kardeşimiz Zeki Canşi lehine çekildi. Birçok sivil toplum kuruluşu da kendisinin yanında yer aldığını açık yüreklilikle belirtti. Herkesin istediği tek bir şey var. Bizler doğduğumuz memleketler kadar Kocaeli’yi de kendi yurdumuz kabul ettik. Bu şehrin insanıyız. Eğer yüzbinlerce doğu ve güneydoğudan insan burada oy kullanıyorsa bazı değerleri hak ediyor demektir” dedi.

 

“BİRLİKTELİK SAĞLANDI”

Toplantıda son olarak söz alan milletvekili aday adayı olan Zeki Canşi ise “Bizler yola bazı istişarelerin ardından çıktık. Bu istişarelerimizi, sadece çevremizdeki birkaç kişi ya da STK ile değil daha geniş platformlarda talebimizi dile getirdik. En sonunda çok güzel bir birliktelik sağladık” dedi. Kendisinin sabit bir anlayışla siyaset yapmak istemediğini dile getiren Canşi, “Mecliste sadece milletvekili olmak, makam peşinde koşmak ya da bazı özel durumlara karışmak için siyaset yapmıyorum. Ben misyon siyasetini benimsiyorum. Yani hizmet etmek üzere yola çıktım. Ayrıca bu şehrin insanlarının bazı makamlarda temsil edilmesi gerektiğine inanıyorum. Bu anlamda STK’larımızın desteği bizlere güç vermiştir. Bugün sağlanan bu birliktelik verilebilecek olan en güzel mesajdır diye düşünüyorum. Hepinize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

27 Şubat 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR