Çeker: Ambulanslar şoförleri ile birlikte kiralanmış

“TOPLU SÖZLEŞME BÜYÜK ÖNEM ARZ ETMEKTEDİR” Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube başkanı Ömer Çeker; 112 Acil Sağlık İstasyonlarında görev yapan sağlık çal...

“TOPLU SÖZLEŞME BÜYÜK ÖNEM ARZ ETMEKTEDİR”

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube başkanı Ömer Çeker; 112 Acil Sağlık İstasyonlarında görev yapan sağlık çalışanlarının sorunlarının tespit edilerek çözüme kavuşturulması için Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası’nda faaliyet gösteren 112 Acil Sağlık İstasyonları Temsilcileri ile toplantı yaptı. Tertiplenen toplantıya; Serkan Taşcı, Dilek Yılmaz, İlker Yılmaz, Yaşar Çelik, Engin Koç, Engin Akpınar, Havva Yıldırım Güler ile birlikte Gebze Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Mustafa Kılıç da katıldı. Toplantıda Şube Başkanı Ömer Çeker; sendikal mücadelenin önemi, çalışma hayatındaki son değişiklikler, 112 Acil Sağlık Hizmetlerinde Ambulansların Şoförleri ile birlikte özel sağlık kuruluşlarından hizmet alımı suretiyle karşılanması yönüne gidilmesi, 2015 yılında yapılacak toplu sözleşmenin 2016 ve 2017 yılarını kapsayacağını yönünde bilgiler verdi. Çeker; “2015 yılında yapılacak toplu sözleşme kamu çalışanları için büyük önem arz etmektedir” dedi.

 

“18 ADET AMBULANSIN SÜRÜCÜLERİ İLE KİRALANMASI”

Toplantı sonunda bir değerlendirmede bulunan Çeker; “112 Acil Sağlık İstasyonlarında görev yapan sağlık çalışanlarının sorunlarının tespit edilerek çözüme kavuşturulması adına önemli bir toplantı gerçekleştirmiş olduk. 112 Acil Sağlık İstasyonlarında görev yapan sağlık çalışanları yarınlarından kaygılıdırlar. İlimizde 18 adet ambulansın sürücüleri ile kiralanması yönüne gidilmesi çalışanlarda gelecek korkusunu daha da tetiklemiş olduğunu tespit ettik.  Bu gün ambulansların şoförleri ile birlikte kiralanmış olması ilerleyen yıllarda ambulansların tüm personel, doktor, acil tıp teknisyenleri ve paramedikler ile birlikte kiralanacak anlamına gelmektedir” dedi.

 

“BU İŞİN ADI ÖZELLEŞTİRMEDİR”

Açıklamalarını sürdüren Çeker; “Kocaeli’de ambulanslar şoförleri ile birlikte kiralanarak hizmet alımı yönüne gidilmiştir. Yapılan bu işlemin adı özelleştirmedir. Konuyu derinlemesine inceleyeceğiz gerekirse konuyu yargıya taşımakta tereddüt etmeyeceğiz. Yapılan bu kiralama işlemi 112 Acil Sağlık Hizmet çalışanlarının var olan sıkıntılarını unutturmuştur. 112 İstasyonlarının temizliğini personele yaptıran, personelin yemek sorununu çözemeyen bir anlayışın, ambulansları şoförleri ile birlikte hizmet alımı yaparak özelleştirmesini anlamak mümkün değildir” dedi.

 

“ÇÖZÜM İÇİN GAYRET SARF EDECEĞİZ”

Başkan Çeker; “Devlet, Acil Tıp Teknisyenlerini ücretsiz şoför olarak kullanıyordu, Kamuda yeterli ambulans olduğu halde yapılan işlemi anlamak mümkün değildir. Yapılan bu özelleşme ile ATT’ler pasifize edilmiştir. 112 Acil Sağlık Hizmet İstasyonlarında çalışanların sorunları her gecen gün artmaktadır. Sorunlar ile ilgili gerekli tespitlerimizi sendika olarak bu toplantı ile yaptık. Ertesi gün Kocaeli’de faaliyette bulunan diğer istasyon temsilcisi ve çalışanları ile toplantı yapacağız. Toplantı sonrası sendika olarak sorunların çözümü için gayret sarf edeceğiz” dedi.

16 Kasım 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR