Tarhan: Askeri kışla arazileri ne olacak?

Maliye Bakanı Naci Ağbal’a kışlaların durumunu soran Tarhan, TOKİ ile bir pazarlık durumunun olup olmadığının açığa kavuşmasını istedi.   Tahsin Tar...

Maliye Bakanı Naci Ağbal’a kışlaların durumunu soran Tarhan, TOKİ ile bir pazarlık durumunun olup olmadığının açığa kavuşmasını istedi.

 

Tahsin Tarhan, TBMM Genel Kurul görüşmeleri devam ederken söz alarak Maliye Bakanı Naci Ağbal’a soru yöneltti. Kocaeli, Gebze ve Darıca askeri kışlalarının Milli Savunma Bakanlığı tarafından TOKİ'yle yapılan bir protokol karşılığında Kocaeli Büyükşehir Belediyesine devredildiğinin ifade edildiğini kaydeden Tarhan, Savunma Bakanlığı’nın TOKİ'ye borcu olduğunu kaydederek "Kentin en güzel alanlarının bu pazarlığa dâhil edilmesini anlamak mümkün değil. Bu iddialar doğru mudur? Bir protokol var mıdır? Askeri kışla arazileri ne yapılacaktır?” diye konuştu.

 

Maliye Bakanı Naci Ağbal ise bu konuda açıkça elinde bir bilgi olmadığını kaydetti ve Milli Savunma Bakanlığı’ndan bilgi alıp yazılı olarak Tahsin Tarhan’a ileteceğini söyledi. 

24 Aralık 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR