Seka Bilim Merkezi’nde çalışma

Büyükşehir Belediyesi tarafından, eski Seka Kağıt Fabrikası’na ait binaların restorasyonu ile ortaya çıkan Bilim Merkezi’nin ve Seka Kağıt Müzesi’nin...

BÜYÜT

Büyükşehir Belediyesi tarafından, eski Seka Kağıt Fabrikası’na ait binaların restorasyonu ile ortaya çıkan Bilim Merkezi’nin ve Seka Kağıt Müzesi’nin çevre düzenlemesi kapsamında peyzaj, elektrik ve su tesisatları yapımı devam ediyor. Çalışmaların büyük bir bölümü tamamlanan çevre düzenlemesi işinin bir ay sonra bitirilmesi planlanıyor.

 

İNTERAKTİF SERGİ SALONU

Türkiye’nin en büyük endüstriyel dönüşüm projelerinden biri olan Sekapark’ta eski Seka Kağıt Fabrikası binalarının restore edilmesiyle Kocaeli Bilim Merkezi ve Seka Kağıt Müzesi kuruluyor. Bilim Merkezi’nin 6 bin metrekarelik interaktif sergi salonu bulunacak. Bu salonda ziyaretçiler deney aletlerini kendileri kullanarak sonuçlarını gözlemleyebilecek. Bilim Merkezi’ne dönüşecek Seka fabrikaları gençlerin gelişimine katkı sağlayacak.


ESTETİK BİR ÇEVRE

Eski SEKA Kağıt Fabrikası’na ait binaların restorasyonu ile Kocaeli’ne kazandırılan Bilim Merkezi ve Seka Kağıt Müzesi çevre düzenlemesi ile de kente katkı sunmaya hazırlanıyor. Çevre düzenlemeleri kapsamında sert zemin ve otopark, ahşap, saksı, havuz, bitkisel peyzaj, elektrik tesisatı ve sulama tesisatı çalışmaları yapılıyor. Çalışmaların bu ay sonunda tamamlanması planlanıyor.

06 Ağustos 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR