Derbent de, Kartepe de, Derince de olmadı

KARTEPE NE UMDU, NE BULDU Başaranspor'un yarışma hakkı ile ilgili olarak Derbentspor ve Kartepe Belediyespor takımları bir takım görüşmeler yapıldı....

KARTEPE NE UMDU, NE BULDU

Başaranspor'un yarışma hakkı ile ilgili olarak Derbentspor ve Kartepe Belediyespor takımları bir takım görüşmeler yapıldı. İlk resmi temas Kartepe Belediyespor ile kuruldu. Başaran tarafı ön planda 80 bin lira istedi ve Kartepe Belediyespor bu öneriye çok sıcak baktı. Hatta Kulüp Başkanı Yunus Merttürk 150 bin lira olarak belirlediği şampiyonluk primini bile Başaranspor'a vermeye hazırdı. Bir kaç gün sonra istenilen rakam 80 bin liradan 350 bin liraya çıkınca Kartepe Belediyesporlu kurmaylar bu rakamı şaşırtıcı buldu ve Başaranspor'un yarışma hakkını almaktan vazgeçti.

 

GÖRÜŞMELERDEN SES ÇIKMADI

Yarışma hakkını almak isteyen kulüplerden birisi de Derbentspor'du. Derbentspor Kulüp Başkanı ve takıma yatırım yapan Şenol Akyüz ile uzun süreli toplantılar yapılsa da son alınan karar sonunda da Derbentspor ile de anlaşma sağlanamadı. Eğer birleşme olsaydı Derbentspor, Aykut Okan'ı takımın başına getirecekti. Derbent'in deneyimli teknik adam Sait Engin ile yoluna devam edeceği, iç ve dış transfere hemen başlanılacağı öğrenildi.

 

DERİNCE DEMİR DE İSTİYORDU

Başaranspor'un yarışma hakkı ile ilgilenen bir diğer takım ise kısa bir süre önce yaptığı kongre ile adını Kocaeli Demirspor'dan Derince Belediye Demirspor olarak değiştiren kulüptü. Bu kulüp ile ilgili resmi olarak birleşme sağlanmadı. Başaransporlu bir kesim taraftar ve bölgenin ileri gelenleri Başaranspor'un başka bir kulüp altında devam etmesini istemiyor. Belli bir kesim ise maddi olarak güçlerinin yetmeyeceğini düşündüğü için takımın BAL'dan yerel lige düşeceği kanaatini taşıyor.

 

ESKİ KULAĞIKESİKLER GRUBU 

Bazı Başaransporlular "Eğer birleşme olacaksa BAL'daki takımın yeni adında mutlaka Başaranspor olmalı" diye bastırıyor ve ekliyor, "Kulüp İzmit'te kalmalı. Merkezden çıkmamalı" Aynı grubun olası bir isim değişikliği sonrası toplu halde tepki gösterebileceği de konuşuluyor. Başaranspor Kulübü, BAL'a katılım parası olan 20 bin lirayı dün yatıracaktı.

 

PARA YATIRILACAKTI

Bu para yatırılmazsa her hangi bir kriz ortamı oluşmayacak. Geçmişte Çenesuyu Plajyolu ve Suadiyespor da lige katılım parasını yaklaşık 10 gün geç yatırsa da BAL'da mücadele etmişti. Bu arada Başaransporlu futbolcuların telefonla aranıp "Kimseyle anlaşmayın" denilmesi de Başaranspor'un önümüzdeki yıl BAL'da mücadele edeceği olasılığını arttırıyor.

Erdem ÖVÜÇ

22 Temmuz 2016 Kocaeli- Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR