Hürriyet: Evladımın geleceğinin hesabını sorarım!

CHP Milletvekili Haydar Akar, Milletvekili adayları Fatma Kaplan Hürriyet ve Tahsin Tarhan, CHP İzmit ilçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, Çınar Uluso...

BÜYÜT

CHP Milletvekili Haydar Akar, Milletvekili adayları Fatma Kaplan Hürriyet ve Tahsin Tarhan, CHP İzmit ilçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, Çınar Ulusoy ile birlikte Ulusoy Kağıt Fabrikası’nda işçilerle bir araya geldi. Ziyarette konuşan CHP 1. Sıra Milletvekili adayı Fatma Kaplan Hürriyet işçilerin karşısına bir siyasetçi olarak değil, anne olarak çıktığını söyleyerek destek bekledi.


“BİZLERİ YUHALATIYORLAR”

İktidarın en çok oyu işçi ve emekçilerden aldığını, ancak en çok da emekçi kesimin sömürüldüğünü dile getiren CHP 1. Sıra Milletvekili adayı Fatma Kaplan Hürriyet,  “Sizin oyunuz kendi çocuklarınızın geleceği kadar, benim çocuğumun da geleceğini belirleyecek. ‘Çalıyorlar ama ne yapalım’ diye oy verecekseniz, evladımın geleceğinin hakkını diğer dünyada sorarım” dedi. CHP 1. Sıra Milletvekili adayı Fatma Kaplan Hürriyet ev ekonomisini en iyi kadınların bildiğini ve patatesin kilosunun 6 lira olduğuna da değinerek, “Kendi yatlarına 1,5 liraya verdikleri mazotu, çiftçiye 4 liraya verdikleri için patatesin kilosu 6 lira oldu. İkinci bir Türkiye’yi kurabilecek kadar parayı israf ediyorlar. Asgari ücretten alınan vergiyi kaldırılınca, asgari ücret zaten bin 500 lira olacak. Bizler mazotu 1,5 lira yapacağımızı söylediğimiz için bizi yuhalatıyorlar” dedi.


SİYASETİN YAPISI DEĞİŞMELİ

CHP’nin sanayi kolunu ve işçi dertlerini en iyi bilen ismi olarak dikkat çeken milletvekili adayı Tahsin Tarhan’da işin doğası gereği işçi sorunlarına aşina olduğunu kaydetti. 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı yasalar geçmeden önce ilk olarak kendisinin kutladığına dikkat çeken Tarhan, “Sanayinin içerisinde sıkıntılarınızı da iyi biliyorum. Yasalar çıkmadan önce ilk önce 1 Mayıs’ı bayram ilan eden işadamıyım. Meclise gittiğimde siyasi ahlak yasasıyla ilgili önerge vereceğim. Türkiye’de siyasetin yapısının değişmesi lazım. Siyasetçi deyince çirkin, yolsuzluk yapan, halkı dinlemeyen, sadece seçimden seçime gelen yapı değişmesi gerekiyor. Değişimi ve dönüşümü birlikte gerçekleştirelim” dedi.

19 Mayıs 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR