Gölcük’te Adrese Dayalı Nüfus Sistemi toplantısı yapıldı

Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi ve Kimlik Paylaşım Sistemi ile ilgili belge üreten kurumlar, geçtiğimiz hafta sonu Gölcük Kaymakamlık Toplantı Salo...

Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi ve Kimlik Paylaşım Sistemi ile ilgili belge üreten kurumlar, geçtiğimiz hafta sonu Gölcük Kaymakamlık Toplantı Salonu’nda bir araya geldi. Toplantıya Gölcük İlçe Nüfus Müdürü Ersin Aydın, Türkiye Muhtarlar Derneği Gölcük Şubesi Başkanı Bilge Saral, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Numarataj Personelleri Meliha Tural ve Funda Çakır, Gölcük Belediyesi Proje Sorumlusu Fatih Genç, SEDAŞ yetkilisi Selma Kün, Gölcük İSU Şube Müdürlüğü’nden Harun Yılmaz ve Yavuz Atalayın, Türk Telekom Gölcük Şube Müdürü İbrahim Obak, İZGAZ yetkilileri Nurettin Kazdal ve Kader Mert katıldı.


GÖRÜŞ ALIŞVERİŞİNDE BULUNULDU

Toplantıda,  Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi ve kimlik paylaşım sistemi ile ilgili belge üreten kurumlardan İzgaz İşletme Şefliği, İSU Gölcük Şube Müdürlüğü, Gölcük Belediyesi İmar Müdürlüğü, Türk Telekom Gölcük Şubesi, Türkiye Muhtarlar Derneği Gölcük Şubesi ve Büyükşehir Belediyesi numarataj personellerinin katılımıyla ilçedeki Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi’nin sağlıklı bir şekilde yürütülmesi, numarataj hatalarının giderilmesi ve bu konularda vatandaşların adresini yasal süre olan 20 iş günü içerisinde bildirmesi ve cezalı duruma düşmemeleri hususundaki konular, tek tek görüşülerek toplantıya katılan katılımcıların görüş ve önerileri alındı. Bu konuda vatandaşların bilgilendirilmesi hususları da görüşüldü. Bilindiği gibi, adreslerin yanlış bir şekilde bildirilmesinden ötürü vatandaşlar, ikamet ettikleri adreslerde görünmüyor ve bu konuda büyük bir sıkıntı yaşıyorlar.

 

SARAL: VATANDAŞLAR SEÇİMLERDE SIKINTI YAŞADI

Toplantıda söz alan Muhtarlar Derneği Başkanı Saral, “Seçimlerde birçok vatandaş, yanlış adres bildirilmesi ve mevcut adreslerinden sistem üzerinde düşmeleri sebebiyle oy kullanamadı. Yanlış bildirilen adresler sebebiyle, birçok kurumda farklı adresler veriliyor ve bu konuda hem kurum bazında sıkıntı yaşanıyor, hem de vatandaşlar birçok sıkıntı ile karşı karşıya kalıyor” dedi.

 

KÜN: SORUN OLUŞTURUYOR  

SEDAŞ yetkilisi Selma Kün de, bilgi veri tabanına ulaşamadıkları için, halkın verdiği adresleri kullandıklarını belirterek, bu durumun hem kullanıcılar hem de kurum için, büyük bir sorun oluşturduğunu ifade etti.

 

AYDIN: EKSİKLİKLER ÜZERİNDE ALIŞMALAR BAŞLATILACAKTIR

Gölcük İlçe Nüfus Müdürü Ersin Aydın de yaptığı konuşmada bu durumu bir eksiklik olarak belirttiğini, gereken işlemlerin yapılması için, çalışmalara başlayacaklarını ifade etti. Tapudaki adres ile belediye’nin verdiği Yapı Denetim Ruhsatlarındaki adreslerin de birbirini tutmadığı ifade edildi. Faturaların Mernis sistemine uyumlu hale gelmesi ve adres karışıklığını gidermek amacıyla yapılan toplantıda her kurum yetkilisi, bu konudaki görüşlerini aktardı ve kimlik paylaşım sistemi ile doğru adrese ulaşılabileceği belirtildi. Toplantıda son olarak, adreslerin doğru aktarılmaması sonucunda halkın yüksek miktarda ceza ödediği, bu durumun da önüne geçilmesi gerektiği ifade edildi.

16 Kasım 2015 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR