Eğitimcilerden atık yağ desteği

Yaklaşık 5 yıldan beri başarıyla sürdürülen proje sayesinde tonlarca atık yağın kontrolsüz şekilde doğaya atılmasının da önüne geçildiği öğrenildi. B...

Yaklaşık 5 yıldan beri başarıyla sürdürülen proje sayesinde tonlarca atık yağın kontrolsüz şekilde doğaya atılmasının da önüne geçildiği öğrenildi. Belediyenin Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışma sayesinde 8 ay içinde sadece okullardan 2 ton 200 kilogram atık yağ toplandı.

 

EĞİTİMLER ETKİLİ OLUYOR

Belediye yetkilileri, atık yağların lavabolardan dökülmesi sonucu suyun, havanın ve toprağın kirlendiğine dikkat çekerek “Çevre ve insan sağlığını tehdit eden atık yağların çevreye atılmasını önlemek için başta okullar olmak üzere, ev ve işyerleri ziyaret edilerek bilgilendirmeler yapılıyor. Özellikle okullarımızda verilen eğitimler sayesinde öğretmen ve öğrenciler konuya oldukça duyarlı yaklaşmaya başladılar. Ocak ayından bugüne kadar okullarımızdan 2.200 kilogram atık yağ toplanarak biodizel olarak geri dönüşümü sağlandı” dediler.

 

DUYARLI OKUL

Bu arada Alikahya Karadenizliler Mahallesi’nde bulunan Farabi İlkokulu da projeye, topladıkları yaklaşık 100 litre atık yağ ile destek oldular. Farabi İlkokulu Müdürü İsmail Ünlü, İzmit Belediyesi’nin çevre ile ilgili projelerine her zaman destek olduklarını belirterek” ambalaj atıklarını, elektronik atıkları ve kullanılmış yağları toplayarak bunları İzmit Belediyesi yetkililerine teslim ediyoruz. Böylelikle hem çevre bilinci oluşmasına yardım ediyoruz hem de okulumuza katkıda bulunuyoruz. Topladığımız her atık okulumuza başta kırtasiye olmak üzere çeşitli eksiklerimizin giderilmesi şeklinde geri dönüyor.

Çevre konusunda duyarlı bir okuluz” şeklinde konuştu. Belediye yetkilileri de Farabi İlkokulu Müdürü İsmail Ünlü ile öğretmen ve öğrencilere çevreye olan duyarlılıklarından dolayı teşekkür ettiler.

08 Eylül 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR