Kocaeli'de çok sayıda görevden ihraçlar yaşandı

Diyanet İşleri Başkanlığı içerisinde görevli 519 memurunda görevlerine son verildiği öğrenildi. 519 memur içerisinden en dikkat çeken isimlerden biri...

Diyanet İşleri Başkanlığı içerisinde görevli 519 memurunda görevlerine son verildiği öğrenildi. 519 memur içerisinden en dikkat çeken isimlerden biri de eski Derince Müftüsü Birol Nurlu oldu. Bir süre önce görevinden ayrılan Nurlu ihraç edilen isimler arasında yer aldı. Nurlu’nun yanı sıra Hamit Yazar, Esra Demir, İbrahim İnce, Ahmet Özbay, Abdullah Altınışık, Ahmet Gümüşay, Muahmemt Turan Akbaş, Elife Topçu, Hacire Cihan, Zübeyr Aydemir, Adnan Dündar, İsmail Körür, Melike Çolak , Habibe Muhtar, Yasemin Haydarbeyoğlu isimli memurlar da görevlerinden ihraç edildi. Aile ve Sosyal Politikalar Kocaeli İl Müdürlüğünde görev yapan Meral Eroğlu, Mustafa Durak ve Attilla Özkul’un görevlerine son verildi.

 

VALİ YARDIMCILARI VE KOÜ AKADEMİSYENLERİ DE İHRAÇ EDİLDİ

FETÖ soruşturması kapsamında göz altına alınan Kocaeli Vali Yardımcıları Ali Yener, Abdülkadir Güven ve Adnan Çimen de kararname kapsamında görevlerinden ihraç edilirken, Ayrıca devleti katliam yapmak ile suçlayan bildirinin altına imzalarını atan Kocaeli Üniversitesinde görev yapan pek çok akademisyenin görevine son verildi.

 

ESKİ BAŞHEKİM DE İHRAÇ EDİLDİ

En fazla ihraçın yaşandığı Sağlık Bakanlığından, 2 bin 18 memurun görevlerine son verildi. Kocaeli'de 32 memurun görevlerinden alındığı biliniyordu. Geçtiğimiz günelerde görevinden alınan Kocaeli Devlet Hastanesinin eski Başhekimi Hasan Dinelek de memuriyetten ihraç edilen isimler arasında. Milli Eğitim Bakanlığında yaşanan 28 bin 163 memuriyetten ihracın 625'i Kocaeli'den oldu. Memuriyetten çıkarılan eğitimcilerin büyük bölümü öğretmen.

02 Eylül 2016 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR