Hülya Yolcubal, adaylığını açıkladı

CHP Kocaeli örgütünde kongre heyecanı devam ediyor. Partide son olarak 3 Ocak 2016 tarihinde il gençlik kolları, 9 Ocak 2016 tarihinde de il kadın ko...

CHP Kocaeli örgütünde kongre heyecanı devam ediyor. Partide son olarak 3 Ocak 2016 tarihinde il gençlik kolları, 9 Ocak 2016 tarihinde de il kadın kolları kongreleri yapılacak. İl kadın kolları kongresinde daha önce Sevim Pekyörür adaylığını açıklarken, mevcut başkan olan Hülya Yolcubal da düzenlediği basın toplantısı ile adaylığını ilan etti. Açıklaması sırasında oldukça heyecanlı olduğu gözlenen Yolcubal’a il başkanı Cengiz Sarıbay, eşi Nurdan Sarıbay, İzmit İlçe yöneticilerinden Aliye Hale Meriç ve partili kadınlar eşlik etti.

 

“BÜYÜKLERİMİZİN DESTEĞİYLE ADAYIM”

Yolcubal, atanmış başkan olarak sürdürdüğü il kadın kolları başkanlığını kongrede kazanarak seçilmiş sıfatı ile sürdürmek istiyor. Yaptığı açıklamasında partili büyüklerinin yönlendirmesi ve desteği ile aday olmaya karar verdiğini dile getiren Yolcubal, “CHP’de ilk defa aday olarak bir kongreye gireceğim. Görev süremde Kocaeli’deki kadın örgütlerimizi ilçelerimizle birlikte ortak akılla yönettik. Örgüt mensubu kadınlarımızla sürekli beraberdik” ifadelerini kullandı.

 

“YİNE BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ”

9 Ocak’taki kongrenin bir tercih olacağını vurgulayan Yolcubal, “Yeni başkanı delegelerimiz ve örgüt mensuplarımız belirleyecek. Projelerimiz, dinamik yönetimimiz, her koşulda CHP’li olmanın bilinciyle görev yapan kadın arkadaşlarımızla il kadın kolları başkanlığına talibiz. Bundan sonra da birlikte hareket edeceğiz. Tüm kadınlarımızı düzenlenecek olan kongremize davet ediyorum” diye konuştu.

 

SARIBAY: TARAFSIZIM

Toplantıda konuşan il başkanı Cengiz Sarıbay da ilginç bir noktaya dikkat çekti. Kadın kolları yönetimi ile uyumlu bir çalışma süreci geçirdiklerini dile getiren Sarıbay, “Birlikte güzel işler yaptık diyebilirim. Sevim Hanım’ın adaylık açıklamasına cenazemiz nedeniyle katılamadım. Benim için ikisi de birdir ve tarafsızım. İki adayımıza da kongrede başarılar diliyorum” dedi.

 

“İLÇE BAŞKANIMIZ KADIN OLABİLİR”

Sözlerinin devamında kadınlara bir çağrı da yapan Sarıbay, “Bu partide kadınlar sadece kadın kollarına aday olmamalıdır. 12 tane ilçe başkanımız var. Neden ilçe başkanlarımız kadın olmasın? İlçe başkanlığına aday olacak kadın arkadaşlarıma destek sözü veriyorum. Siz aday olun, biz de elimizden geleni yapalım. Kongremiz bitti. Oy veren vermeyen salonda kaldı. Ben hepinizin yanındayım” şeklinde konuştu. Açıklamalar sonrasında Sarıbay, partili kadınlarla sohbet etti.

 

HÜLYA YOLCUBAL KİMDİR?

1978 Turhal doğumlu. İlköğretim, ortaöğretim ve liseyi Turhal’da tamamladı. Niğde Üniversitesi’nde Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü’nü bitirdikten sonra Cumhuriyet Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde master yaptı. Evli ve iki çocuk annesi olan Yolcubal, halen Anadolu Üniversitesi Adalet Meslek Yüksek Okulu öğrencisi olarak eğitimime devam etmekte. Siyasete 16 yaşında lise örgütlenmesi ile başlayan Yolcubal, bugüne kadar gençlik örgütleri il başkan yardımcılığı, ilçe delegeliği, örgütlenme komisyonu üyeliği, gönüllü kadın kolları üyeliği, kadın örgütleri il eğitim sekreteri ve kadın örgütleri il başkanlığı görevlerini üstlendi. Hilal GÜDÜCÜ

28 Aralık 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR