Seymen’li öğrenciler uzayı keşfetti

Dünyanın 4 uzay kampından biri olan İzmir Uzay Kampı, Özel Seymen İlkokulu öğrencilerine her yıl olduğu gibi bu yılda ev sahipliği yaptı.Gençleri bili...

BÜYÜTDünyanın 4 uzay kampından biri olan İzmir Uzay Kampı, Özel Seymen İlkokulu öğrencilerine her yıl olduğu gibi bu yılda ev sahipliği yaptı.


Gençleri bilim, matematik ve teknoloji alanında kariyer yapmaları için motive etmeye odaklanmış olan Uzay Kampı'nda Özel Seymen İlköğretim Okulu 4. sınıf öğrencileri bilim ve eğlence dolu günler geçirdiler. Kampın ilk gününde kontrol paneli başına oturan öğrenciler uzay mekiği ve roketi fırlatımı ve kullanımını öğrendiler. Astronotların mesleki jargonunu kullanarak roket fırlatımının ilk aşamalarını gerçekleştiren öğrenciler geri sayım esnasında oldukça heyecanlıydılar. Ardından yurtdışından getirilen özel kağıtlarla takım çalışması yaparak oluşturdukları uçan balonları yarıştıran öğrenciler ısınan havanın etkisine eğlenceli bir deneyime tanık oldular. Kızıl gezegen Mars'ın yüzeyinde dolaşan Mars Explorer'ın maketini oluşturulan Mars alanı üzerinde dolaşımını izleyen öğrenciler yetkililerden Mars hakkında bilgi aldılar. Simülatörler arasında yerçekimsiz ortamda yürüme ve sürtünmesiz ortamda hareket simülatörlerini seven öğrenciler bu deneyimler esnasında çok mutluydu.


KENDİLERİNİ GELİŞTİRDİLER
Öğrenciler gözlemevindeki teleskopla Apollo araçlarının indiği Ay'ın kraterlerini, Jüpiter'in kuşaklarını, Satürn'ün halkalarını, takımyıldızları içindeki çift yıldızları gözlediler. Üç günlük kampın sonunda uzay teknolojisi sertifikası alan öğrenciler kamptan ayrılmak istemedi. 4.sınıf öğretmenlerinden Celile Gürler ve Oya Aykut eşliğinde geziye giden öğrenciler, sadece heyecanlı ve eğlenceli zaman geçirmekle kalmayıp, kendi kendine karar verme, sorumluluk alma, takım çalışması, problem çözme gibi önemli deneyimleri de yaşayarak birçok konuda kendilerini geliştirme şansına sahip oldular.

22 Kasım 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR