Civelek: Kongre sürecinde isim havuzu oluşturulacak

AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, kongre sürecine girdiklerini belirterek, “Kongre sürecine geldiğimizde isim havuzu oluşturulacak. Bu havuz partide göre...

BÜYÜT

AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, kongre sürecine girdiklerini belirterek, “Kongre sürecine geldiğimizde isim havuzu oluşturulacak. Bu havuz partide görev yapanlar tarafından oluşturulacak. Yorulan, dinlenmek isteyenler değerlendirilecek. Parti büyüklerinden referans isimler alınacak” dedi

AKP İl Başkanı Mahmut Civelek 21 günlük Umre ziyaretinin ardından Ramazan Bayramı’nın birinci günü yurda döndü. Eşi Fatma, çocukları Özlem, Vahdet ve dayısının kızı Fatma Erol ile Umre ziyaretinden dönen Başkan Civelek, ayağının tozuyla döndüğü evinde misafirlerini ağırlıyor. Ziyarete gelenleri evinin bahçesinde ağırlayan Başkan Civelek, konuklarına zemzem suyu, hurma, tatlı ve çay ikramında bulunuyor. Günün her saatinde evi ziyaretçilerle dolup taşan Başkan Civelek, umre ziyaretinde yaşadıkları ve kent siyaseti hakkında açıklamalarda bulundu.

CİVELEK UMRE’Yİ ANLATTI
AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, “Umre’ye giderken oldukça rahat gidip geldik. Buradan Medine’ye gittik. İki gün orada kaldıktan sonra Mekke’ye geçtik. Burada 9 gün kaldık. 10 gün Medine’de kaldık. Her şey yolunda gitti. Mekke ibadet yönünden hac döneminde oldukça zor bir yerdir. Medine’de ise ibadet ve yer ziyaretleri yapılmaktadır. Merve –Safa tepeleri arasında gidip geliniyor. Burada sabır ön plana çıkıyor. Şeytan’a uymuyorsunuz. Sıcağın altında dolaşmak oldukça zordur. Kabe’nin yanında hatim yeri var. Orada namaz kılmak oldukça zordur. Orada namaz kılmak bizlere nasip oldu. Mekke’de Hira mağarası bulunuyor. Buraya ulaşmak oldukça güçtür. Peygamber Efendimiz burada Cebrail (A.S.) ile görüşmüştür. Mekke’ye 5-6 km uzaklıkta olan bir yerdir. Ulaşmak oldukça zahmetlidir. Hira Nur dağı sevdirilmiştir. Bir daha gidebilirsem zahmetli olmasına karşın bir daha gitmek isterim. Bizler gece gittik. Bir ışık olmamasına rağmen her şey seçilebiliyor. Kitaplarda anlatılanları yaşamak ayrı bir duygudur. Buralara taş toprak diye bakmak yanlıştır. Orada neler yaşandığını bilmek gerekiyor. Savaşların yapıldığı yerleri ziyaret ettik. Uhud Savaşı sonrasında peygamber efendimizin dinlendiği mağarada gül kokusu yayılmaktadır. Gül kokusunu herkesin aldığı görüldü. Mekke – Medine arası 450 km’dir.” dedi.

DÖNÜNCE ATAMALAR
Civelek “Umre ziyareti sırasında hiç internete girmedim. Türkiye’de ne oluyor diye bakmadım. Bizim partimiz kurumsal bir partidir. Dolayısıyla şahıslara bağımlı bir parti değiliz. Biz gittikten sonra geride kalan arkadaşlarımız gereğini yerine getirmişlerdir. Müdahale etmek hiç aklımızdan bile geçmedi. Pazartesi sonrasında iş başı yapacağız” açıklamasında bulundu. Kongre sürecinin sancılı olmadığını belirten Başkan Civelek “Partimizin güçlenerek çıkacağı süreçtir. Çalışmak isteyen arkadaşlarımız var. Gençlik kollarında kongreler bitmek üzere kadın kollarında kongreler yapılacak. 2023 vizyonu olan arkadaşlarımız çıkacaktır. Diğer siyasi partiler gibi olmayız. Çalışmalarımız kongrelerimizin huzur ve barış ortamında yapılmasından yana. Gereken atamalar döndükten sonra yapılacaktır” dedi.

BENİM LİSTEM DEĞİL
Yeni kongre sürecinin yenilenme olduğunu belirten Başkan Civelek “Kesinlikle 2023 vizyonuna taşıyacak kişiler olacaktır. Bu şu anlama gelmesin yüzde 70-80 değişecek değildir. Sadece sürece girdiğimizde isim havuzu oluşturulacak. Partide görev yapanlar tarafından oluşturulacak isimler olacak. Yorulan dinlenmek isteyenler değerlendirilecek. Parti büyüklerinden referans isimler gelecektir. Bu liste Mahmut Civelek’in listesi değildir. Bakanın, milletvekili listesi değildir. AKP İl yönetiminin listesi olacağı için kesinlikle partiye katkı verecek isimler olacak. Bana göre şekillenmiş yönetim olmayacak. Kurumsal parti teşkilat durumundayız” açıklamasında bulundu.

ÜYELİK ÖNEMLİ
Yeni yönetimde eski belediye başkanlarından veya milletvekili aday adaylarından isimler olup olmayacağı noktasında Başkan Civelek “O gün geldiğinde parti içerisinde çalışacak isimler olarak bakıyoruz. Yoksa orada milletvekili aday adayları ya da belediye başkanlarından olup olmayacağına bakmıyoruz. Herkes olabilir. Hizmet yapmış arkadaşlarımız bulunuyor. İlle de bir isim olacak değildir. En önemli şey üyeliktir. Üye olmak önemlidir. Yönetimde olmuş olmamış önemli değildir. Parti üyeliği kıymetlidir. Belediye başkanı olmuşsunuz olmamışsınız önemli değildir. Kıymet kaybetmezsiniz. Ben üyeliğimi kaybetmedim” açıklamasında bulundu.

ART NİYET YOK
Ramazan ayına damgasını vuran Kartepe Belediyesi’ndeki rüşvet olayını da değerlendiren Civelek, olayla ilgili henüz bir araştırma yapmadığını vurguladı. Olayı inceleyen il yöneticileriyle de görüşmediğini söyleyen Civelek, “Pazartesi günü olayı ele alacağım. Ama belediye başkanı ve ilçe başkanımıza güveniyorum. Yargı süreci ile ilgili bir değerlendirme yapmak doğru değil. Ama art niyet olduğunu düşünmüyorum” dedi.

02 Eylül 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR