Konservatuvarın kurslarına ilgi yoğun

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı tarafından açılan yaz kursları vatandaşlardan büyük ilgi görüyorDersler, Konservatuvarın Batı, Türk Halk,...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı tarafından açılan yaz kursları vatandaşlardan büyük ilgi görüyor
Dersler, Konservatuvarın Batı, Türk Halk, Türk Sanat Müziği, Bale ve Halk Oyunları bölümlerinin 24 ayrı branşında ücretsiz olarak veriliyor. Aynı zamanda yetenek sınavlarına hazırlık anlamı taşıyan kursların birinci kuruna toplam 416 vatandaş katılırken en büyük ilgiyi Batı Müziği Bölümü gördü. Bu bölümü sırasıyla Türk Sanat Müziği ile Bale Bölümü izledi.

ÜCRETSİZ EGİTİM FIRSATI
Yaz kurslarının birinci kuru 2-20 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirildi. Uygulama süresince yaş aralıklarına uygun olarak öğrenciler üç hafta boyunca Leyla Atakan Kültür Merkezi’nde müzik eğitimi aldı. Bale Bölümü’nün dersleri SDKM’de, Halk Oyunları Bölümü’nün dersleri ise Büyükşehir Belediyesi Vinsan Tesisleri Gösteri Sanatları Merkezi’nde gerçekleştirildi. 5 ile 50 yaş arasındaki tüm vatandaşlara açık olan kursların birinci kuruna toplam 416 kişi katılarak ücretsiz eğitim görme şansı yakaladı. Eğitimler, Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı’nın uzman eğitmenleri tarafından verildi.
İKİNCİ KUR PAZARTESİ BAŞLIYOR
Öte yandan Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı tarafından açılan ücretsiz yaz kurslarının ikinci kur dersleri 30 Temmuz Pazartesi günü başlayacak. Dersler 30 Temmuz -17 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

30 Temmuz 2012 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR