Bedavadan hiçbir şey anlatmayın

Değerli okurlarım. Kelime tüccarlığı kötü bir şeydir. Hem de çok kötü. Yani birilerinin gazlamalarını kendi düşünceleriymiş gibi insanlara anlatıp ken...

BÜYÜT

Değerli okurlarım. Kelime tüccarlığı kötü bir şeydir. Hem de çok kötü. Yani birilerinin gazlamalarını kendi düşünceleriymiş gibi insanlara anlatıp kendini bir şekle koymaya çalışanlar bilsinler ki şekilsizdirler. Ne yazık ki bizim içimizde de her türlü kabın hacmini alan çok bilmiş tipler var. Daha vahimi de nedir biliyor musunuz? Bu masum görünen ucuz kahramanlar, okuduğu anlayamıyor, kavrayamıyor, yorumlayamıyor. Vurun abalıya misali takılan, sahibinin kim olduğu belli olmayan düz mantıklar bu kenti bölen en tehlikeli insanlar ve onlar da bu görevi iyi yaptıklarının fazlası ile farkındalar.

Haritacılar sizi
Bizde, yanlış her zaman sorgulanmış, doğru ise övülmüştür. Orhan Görsen’in Kocaelispor’un devamlılığı konusunda attığı adımlar için gerekeni yazdık. Çünkü biz her zaman Kocaelispor’un yaşamasından yana olduk. Haritada yer bulma oyunlarına girenler gibi hayaller peşinde koşmadık. Fakat Görsen’in yanlışlarının da üzerine sert bir şekilde gittik. Hayal alemindeki polyannalar zahmet ederlerse okusun ve iki kere düşünsün. Tabi kapasiteleri varsa.

Baraj taştı artık
Neyse şimdi. Görsen ve yönetimi -Ceyhun hoca istifa etti biz göndermedik- dediler, kazın ayağının öyle olmadığını hep birlikte gördük. -Meriç hocanın da bir şeyleri var- dediler. -Ancak biz o sözleri kötü niyetli olarak söylemedik- diyerek işten sıyrılmaya çalıştılar. -Zaten karar olumsuz çıkacak- deyip tahkime itiraz parası olan 500’yi de vermediler. Sonra ise –Hikayeden- verildi. Maaşlar desen saçma sapan bir şekilde dağıtıldı. Asgari ücret alan futbolcuların eline 250’şer TL. verildi. O da bayram olmasa verilmeyecekti. Kalanı ise bayramdan sonra ödeyeceklermiş. Hoş, ben bayramdan sonra da bir şeyler verebileceklerini düşünmüyorum. Neymiş para yokmuş. Hani, nerde o sizin her ay 60 bin lira verecek efendileriniz. Güvendiğiniz kefencilerden var mı bir hareket? Koca bir yalan çıktılar değil mi? Onların kendilerine bile faydaları yok be. Bak nasıl kaldınız şimdi ortada dıpdızlak.

Orhan için –Nerede bu adam- bile denilmedi
Antrenmanlara birkaç gündür gelmeyen Orhan’ı aradım. –Hayırdır, görünmüyorsun, neredesin?- dedim. Meğersem Orhan Alemdar kenti terk etmiş. Adam buradan gideli kaç gün oldu –Bu adam nerede- bile demediniz. Telefonlarına bile çıkmadınız. Ben diyeyim bari. Orhan Kocaelispor’u bıraktı. Evet, bıraktı. Ona futbolcu nefret ettirdiniz. Tek o değil diğer oyuncuların analarını ağlattınız. Meslekten soğuttunuz. El güne 5 paralık bıraktınız. Damir’in, Rıza’nın, Koray’ın, Fatih’in, Berkay’ın, Yaser’in günahları neydi de hayatları ile oynadınız. Yazık değil mi? Siz de futbol oynadınız. Siz de bu günleri yaşadınız. Hiç mi içiniz sızlamadı onları bu hale getirirken.

Eski futbolcuların da adını lekelediniz
Basın toplantısı da yapılmaz oldu. Nasıl yapılabilir ki. Çünkü insanların içine çıkacak durumunuzun kalmadığını biliyorsunuz. Kendinizi ve etrafındakileri rezil ettiniz. Bence en önemlisi –Eski Kocaelisporlu futbolcular- temeli ile görev aldınız ama hiçbir şeyi doğru dürüst beceremediğiz için eski futbolcuların da adını lekelediniz. Açıkçası ben daha çok deşmek istemiyorum. İçinizde değer verdiğim ağabeylerim var. Özellikle Barbaros ağabey. Onların daha çok canını sıkmak istemiyorum. Bundan sonra da söylenecek bir şey yok…

…ÖZEL HABER….
Ve Orhan bıraktı
2.5 yıldır futbol oynadığı Kocaelispor’a verdiği önemli hizmetlerin yanında, karakteri ve kişiliği ile örnek bir sporcu olan Orhan Alemdar olay açıklamalarda bulundu. Kocaelispor’u bıraktığını boğazları düğümlenerek söyleyen 31 yaşındaki tecrübeli futbolcu, içini gazetemiz yazarı Erdem Övüç’e döktü. Alemdar, Kocaelispor’u sevdiğini ancak kendisi ve arkadaşlarının zor durumda bırakıldığını sonuç olarak da dayanacak gücünün kalmadığını ifade etti.

Telefonlarıma bile çıkmıyorlardı
Moralinin oldukça bozuk olduğu belirlenen Orhan Alemdar gazetemize yaptığı açıklamada “Olmuyordu. Özellikle son zamanlarda sinirlerim iyice gerilmişti. Antrenmanlarda kardeşlerime istemeden bağırıyor, kalplerini kırıyordum. Herkesin evi var barkı var. Benden de para bekleyen insanlar var. Özellikle son zamanlarda hiçbir şey sağlıklı yapılmadı. Telefon ediyorum, telefonlarıma çıkılmıyor. Daha fazla dayanamadım ve kulübü bırakmak zorunda kaldım. Kaç gündür Bursa’dayım, bir kişi bile aramadı. –Bu Orhan neden gitti- demedi? Keyfimizden mi geldik buralara. Olacak iş değil” dedi.

Lisansları bilerek çıkarmadıklarına inanıyorum
Genç kardeşleri ve teknik ekip tarafından çok sevilen Alemdar lisansların ihmal değil kasıtlı olarak çıkarılmadığını iddia etti ve “2.5 yıldır Kocaelispor’la iyi kötü gülerim oldu. Çok zor günler geçirdim. Yine sabrettim. Fakat bu sezon hayatımızla oynandı, resmen madara edildik. Artık bizim lisansların bilerek çıkarmadıklarına inanıyorum. Bakın ben çocuk değilim, 31yaşımdayım, her şeyi sineye çekebilirim ama bu yaşananlar kabul edilecek türden değildi” dedi.

Kulüp bulamazsam askere gideceğim
Bursaspor forması ile süper ligde de forma giyen tecrübeli oyuncu bundan sonra ne yapacağı ile ilgili olarak ise “Şu an Bursa’dayım. Burada kendime kulüp bakıyorum. Devre arasında kendime uygun bir takım bulamazsam askere gideceğim. Şu an moralim hiç iyi değil, Allah huzur versin” derken “Şu unutulmasın. Kocaelispor’u seviyorum ama yaşatılan şartlar karşısında orada daha fazla bulunamazdım. Kimin kalbini kırdıysam tek tek özür diliyorum. Herkes hakkını helal etsin. Benden yana helal olsun” diye sözlerini tamamladı.

05 Kasım 2011 Kocaeli- Asayiş


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR