MHP’li Mercan’dan şok suçlamalar!

MHP Körfez İlçe Başkanı Ahmet Mercan, Körfez Kaymakamı, Müftüsü ve Milli Eğitim Müdürü’ne karşı ağır ithamlarda bulundu. Mercan, kamu görevlilerinin y...

BÜYÜT

MHP Körfez İlçe Başkanı Ahmet Mercan, Körfez Kaymakamı, Müftüsü ve Milli Eğitim Müdürü’ne karşı ağır ithamlarda bulundu. Mercan, kamu görevlilerinin yetkilerini AKP lehine kullandığını iddia ederek, “Görevini kötüye kullananlardan yasalar önünde hesap soracağız” dedi.

MHP Körfez İlçe Başkanı Ahmet Mercan, iktidar partisine yüklenirken, AKP Körfez İlçe Teşkilatı’nı, Körfez Kaymakamını ve İlçe Müftüsü’nü vatandaşa şikâyet etti. Mercan, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Müftülüğü’nü yetkisini kullanarak bünyesinde çalışanları AKP’nin toplantılarına katılmaya zorlamakla suçlarken, Körfez Belediyesi’ni erzak dağıtarak seçmeni etkilemeye çalışmakla itham etti. Mercan, “Kul hakkından, tarafsızlıktan, mağdur edebiyatından bahsedenler hak yiyor. Hakkımızı helal etmeyeceğiz. Seçimlerden sonra kanuni yollardan görevini kötüye kullananlardan yasalar önünde hesap soracağız” dedi.

SEÇMENİ TEHDİT
Ahmet Mercan konuyla ilgili şunları kaydetti “AKP İlçe Başkanı Engin Koyun, Hereke Erzurumlular Derneği’nde, ‘En fazla oy veren mahalle en çok hizmeti alacaktır’ diyerek seçmeni tehdit ve yönlendirmede bulunmuştur. Körfez İlçe Milli Eğitim Müdürü, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun düzenlemiş olduğu programa resmi yazı ile okul müdürü, okul aile birliği temsilcileri ve öğretmenleri davet etmiştir. Körfez İlçe Müftüsü AKP il ve ilçe teşkilatının katılacağı programa mesaj çekerek tüm imamları davet etmiştir.

ERZAK DAĞITIMI
Körfez Belediyesi, içinde gıda maddesi ve sıvı yağ bulunan erzakları AKP’li evlere dağıtımını yapmıştır. Körfez Kaymakamı, Sosyal Yardımlaşma Vakfı’nın erzaklarını Körfez Belediyesi’nin araçları ve çalışanları ile dağıttırarak hepimizin vergileri ile sağlanan bu paketlerin sanki AKP’nin yardımıymış gibi gösterilmesine fırsat vermiştir. Kocaeli Milletvekili Muzaffer Baştopçu aracını durduran polisleri, daha neden durdurduklarını izah etmeden milletvekili kimliğini göstererek azarlamış ve tenkit etmiştir.

HESABI SORULACAK!
Bu bahsettiğimiz konuların tamamının resimleri ve ispatları tarafımızda mevcuttur. Halkımız artık bu ağır baskıdan bıkmış ve isyan edecek duruma gelmiştir. İnşallah 12 Haziran seçimlerinde halkımız gereken desteği MHP kadrolarına verecek ve bu usulsüzlüklerin yasalar önünde hesabı sorulacaktır. Ancak kul olarak mevcut hakkımızı helal etmiyoruz. Biz yüce Allah'ın adaletine güveniyoruz ve kesinlikle hakkımızı helal etmeyeceğiz.”

04 Haziran 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR