Türkkan, kırmızı renklisuyu Meclis’e taşıdı

MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan şimdi de Körfez ilçesi Tütünçiftlik sahilinde geçtiğimiz günlerde şebeke borusunun patlamasının ardından bölge...

MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan şimdi de Körfez ilçesi Tütünçiftlik sahilinde geçtiğimiz günlerde şebeke borusunun patlamasının ardından bölge halkını telaşlandıran kırmızı renkli suyu, TBMM gündemine taşıdı.

Türkkan, konunun muhatabı İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.

 

‘SU NEDEN KIRMIZI?’

Tütünçiftlik sahilinde meydana gelen patlamanın nereden kaynaklandığını soran Lütfü Türkkan, patlayan şebeke borusundan fışkıran ve bölgede oturanları telaşlandıran kırmızı renkli su ile ilgili inceleme yapılıp yapılmadığını ve bu incelemenin sonuçlarının nasıl olduğunu da sordu.

DAHA ÖNCE TEDBİR ALINDI MI?

Türkkan, bölgede TÜPRAŞ başta olmak üzere birçok dolum tesisinin borularının yer altından geçtiğine de önergesinde vurgu yaptı ve İçişleri Bakanı’na bu bölgede bu tip boru patlamalarına karşı daha önce tedbir alınıp alınmadığının sorusunu yöneltti.

 

TAHLİL YAPILDI MI?

Borulardaki bir kimyasalın içme suyuna karışma ihtimaline karşılık herhangi bir tahlil yapılıp yapılmadığını soran Lütfü Türkkan, Tütünçiftlik sakinlerinin daha önce içtiği sulardan kaynaklanabilecek rahatsızlıklara karşı alınmış herhangi bir tedbir ve önlem olup olmadığını sordu.

24 Ekim 2014 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR