Fettah’tan ulaşım tepkisi

    TükoDer Gebze Şube Başkanı Zeki Fettah, emekli ve 65 yaş üstü ücretsiz ulaşımla ilgili basın açıklaması yaptı. Fettah açıklamasında, “Geçtiğimiz y...

BÜYÜT

 

 

TükoDer Gebze Şube Başkanı Zeki Fettah, emekli ve 65 yaş üstü ücretsiz ulaşımla ilgili basın açıklaması yaptı. Fettah açıklamasında, “Geçtiğimiz yıl meclisten geçerek resmi gazetede yayınlanan 65 yaş üzerindeki tüketicilerimize yönelik ücretsiz ulaşım imkânı sunulmasını ön gören yasa bugüne kadar bölgemizde uygulamaya konulmamıştır” dedi.

“YÜRÜRLÜĞE GİRMEDİ”

Fettah, “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yetkililerinden aldığımız bilgilere göre Kocaeli’deki tüm belediye ve halk otobüslerinin bu uygulamayı yürürlüğe koyması gerektiği, uygulamayan araç ve ilgili personeli hemen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 444 11 41 -  155 Polis İmdat veya Kocaeli Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü   0 262) 322 17 91 – 322 39 82 nolu telefonlara bildirilmeleri istenmektedir. Hal böyle olunca da vatandaşı otobüs şoförleriyle ve ilgili firmalarla karşı karşıya bırakmaktadırlar”dedi.

ŞİKAYET EDİLECEK

 

Fettah ayrıca, ilgili kurumlar, belediyeler ile belediyeler tarafından yetki verilen özel şahıs ya da şirketler, ücretsiz ve indirimli seyahat hakkının kullanılması ile ilgili olarak gerekli tedbirlerin hemen uygulamaya geçirilmesi, tedbirlerin alınmaması ve uygulamaya geçirilmemesi halinde ilgili kurum ve kuruluşlar hakkında gerekli yasal mercilere başvuruda bulunacaklarını belirtti.

07 Nisan 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR