Kocaeli Birlikspor'u kim alacak?

Bakan Işık’ın Bilim ve sanayi Bakanlığı’ndan ayrılıp, Milli savunma Bakanlığına geçmesi sonrasında, kaynak ve zaman ayırması mümkün olmadığı için, ku...

Bakan Işık’ın Bilim ve sanayi Bakanlığı’ndan ayrılıp, Milli savunma Bakanlığına geçmesi sonrasında, kaynak ve zaman ayırması mümkün olmadığı için, kulüp el değiştiriyor. Ama şu an için alıcı yok.

 

ERDOĞAN TALİMAT VERDİ, BAŞARILAMADI

İki yıl önce dönemin Başbakanı, şimdiki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla kurulan Birlikspor’da, gizli Başkan zamanın Bilim Sanayi Bakanı, şimdiki milli Savunma Bakanı Fikri Işık’tı. İki yıl içerisinde Kocaeli Birlikspor, fiyasko oldu. Takıma doğru kaynak aktarılamayınca tıkanma yayandı ve bu yıl ucuna kadar geldiği 1.lig kapısından yine geri döndü.

 

2 YILDA SÜPER LİG HAYALİ!..

2 yılda Süper Lig’e yükselme ve yeni stadında maçlarını oynama hayaliyle yola çıkan takım, murat aldın döneminde de Fahrettin Kandemir döneminde de başarıya ulaşamadı. İki yıldır 2.Lig’e çakılı kalan kulüp, sonunda satışa çıkarıldı. Kocaeli Birlik Spor Hizmetleri A.Ş.’nin, Körfez FK’nın futbol yarışma hakkını devralmasıyla iki yıldır 2.Liglerde boy gösteren takım, sonuca ulaşamayınca, resmen satışa çıktı.

 

4 MİLYON LİRAYA ALAN YOK…

Önceki gün şok bir kararla resmi açıklama yapıp, yarışma hakkını satma kararı alan Kocaeli Birlik Hizmetleri A.Ş. Yönetim kurulunun açıklamasında “Kocaeli Birlikspor Kulübü olarak, futbol ligindeki yarışma hakkımızın, bedeli karşılığında özel veya tüzel kişilere devri konusunda alınan karar gereğince, devir hususunda istekli olan kişi ya da kurumlarla olan görüşmelerin devam etmekte olduğu kamuoyuna saygı ile duyurulur.- Kocaeli Birlikspor Yönetim Kurulu”… dendi. Şu an için alıcı yok.

Kurucu üyeler:

Fikri Işık

Ercan Topaca

İbrahim Karaosmanoğlu

Nevzat Doğan

Ayhan Zeytinoğlu

Murat Özdağ

Muzaffer Çintimar

Mustafa Efe

Nail Çiler

Murat Aydın

18 Haziran 2016 Kocaeli- SporYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR