İzmitliler Bursa’yı turladı

  Hasan Uzunhasanoğlu başkanlığındaki bir gurup İzmit’li Ramazan’ı Ulucami’de karşıladı. İnegöl Aydınlar Ocağı Başkanı Hasan Ateşoğlu, İzmit’ten...

BÜYÜT

 

Hasan Uzunhasanoğlu başkanlığındaki bir gurup İzmit’li Ramazan’ı Ulucami’de karşıladı. İnegöl Aydınlar Ocağı Başkanı Hasan Ateşoğlu, İzmit’ten gelen dostlarını İnegöl girişinde karşıladı. Köfteci Eşref tesislerindeki toplantıda geçtiğimiz günlerde oğullarını evlendiren Ateşoğlu ailesi tebrik edildi.

RAMAZAN ÖNCESİ ULUCAMİ’DE

Bursa Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi İhsan Bilgili, Eğitimci Cafer Genç ve Dr. Kemal Yılmaz ile Ulucami önünde buluşan İzmitliler ilk önce Bursa’nın Ayasofya’sı Ulucamii ve sonrasında da Ulucami ile Orhan Cami arasında bulunan 1491 ‘de II. Bayezid tarafından yaptırılan Koza Han’ı,  Balibeyhanı’nı, Tophane Parkında Osman Gazi Türbesini, Orhan Gazi Türbesini ve İstiklal Savaşı Şehitliğini, Bursa'nın Eyüp Sultan'ı Emir Sultan Cami, Emir Sultan'ın Türbesini, Yeşil Cami’ i ve yanındaki Yeşil Türbe’yı ziyaret etti.

6 ASIRLIK MEKANDA YEMEK MOLASI

Sultan 2. Murad’ın Veziri Koca Mehmet Nizamüddin Paşa tarafından 15. Yüzyılın ikinci yarısında yaptırılan Kayıhan Sosyal Tesisinde yemeğe geçildi. Ahsen Okyar ve Hasan Uzunhasanoğlu tarafından birlikte İhsan Bilgili’ye plaket takdim edildi. Kayıhan Camii ziyaretinden sonra grup İzmit’e döndü.

YEŞİL CAMİ MÜEZZİNİ RECEP UYAR

Uzun yıllar İzmit’te görev yapan Yeşil Cami Müezzini Recep Uyar, İzmitlilerle yakından ilgilendi. Ve dostlarına selam söyledi. Ziraat Mühendisi Hasan Uzunhasanoğlu’nun kafile başkanlığını yaptığı geziye; Derince İlçe Milli Eğitim Müdürü Remzi Turan, Mali Müşavir Ahsen Okyar, Yalova Üniversitesi Öğretim Üyesi Yunus Özen, Kimya Mühendisi Yücel Uzman, eski İSKİ Yönetim Kurulu üyesi Musa Ordu, inşaat mühendisi Coşkun Karakadılar, petrolcü Orhan Çakar, makine mühendisi Çetin Mut ve eşleri katıldı.

26 Haziran 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR