Kumsar, meydan okudu

45 gündür bir türlü dinmek bilmeyen Pazarcılar Odası tartışmaları bütün hızıyla devam ediyor. Ahmet Serim’in önceki gün yaptığı basın açıklamasına cev...

BÜYÜT

45 gündür bir türlü dinmek bilmeyen Pazarcılar Odası tartışmaları bütün hızıyla devam ediyor. Ahmet Serim’in önceki gün yaptığı basın açıklamasına cevap veren mevcut Başkan Erol Kumsar adeta meydan okudu “Seçim kurulundan aday olabilirim yazısını alsın, gelsin. O zaman herkes görür Kumsar Genel Kurul kararı alıyor mu, almıyor mu?”

Kocaeli Seyyar Esnaf ve Pazarcılar Odası’nda yaklaşık 45 gün önce başlayan ve aradan geçen bir buçuk aylık zamana rağmen bir türlü ılımlı bir hava yakalayamayan tartışmalar yeni bir döneme girdi. Önceki gün mevcut başkan Erol Kumsar’ın çelişkili ifadeler kullandığını söyleyerek bir basın açıklaması yapan ve “Bundan sonrası hukuka ve hukuku uygulayan yetkililere kalmıştır” diyerek Kumsar’a gözdağı veren eski başkan Ahmet Serim’e Kumsar’dan meydan okurcasına bir yanıt geldi.

BAKANLIK TALİMATIYLA ÜYELİKLER DÜŞÜRÜLDÜ
Ahmet Serim’i belgesiz konuşmakla ve tehditle imza toplamakla suçlayan Erol Kumsar “Biz açıklama yapmış ve istifa edenlerin bir kısmının üye olmadığını söylemiştik. Bu arkadaşlarımızın sayısı tam 262. 262 kişinin 8 madde gereğince Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nın direktifleri sonrasında üyelikleri düşürüldü. Bu arkadaşlarımıza tebliğ yapmadığımız iddia ediliyor ancak elimde görmüş olduğunuz tebliğ zarflarını herkese gönderdik. Kimileri adreslerinde olmadığı için iade olarak geri geldi.

TEHDİTLE TOPLANAN İMZALAR GERİ ÇEKİLİYOR
Biz hiçbir açıklamamızı yanımızda belgeler olmadan yapmadık. Ahmet Serim’in baskı ve tehditlerle topladığı imzaların birçoğu geri çekiliyor. Arkadaşlarımız bize gelerek imzalarını geri çekmek istediklerini söylüyorlar. Notere giderek imzalarının geçersiz sayılmalarını istiyorlar. İşte bunların hepsi belgeli. Ortada hiçbir gerekçe yokken genel kurula gitmeyeceğimi söyledim. Genel kurul demek 8 – 10 bin TL’lik zarar demek. Ancak Ahmet Serim, Seçim Kurulu’ndan aday olabilir diye kağıt alsın, gelsin. İşte o zaman görür,, Erol Kumsar Genel Kurul kararı alıyor mu, almıyor mu?” Basın açıklamasından sonra Kumsar ve yönetim kurulu üyeleri bir araya geldi.

10 Şubat 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR