MUSTAFA KALABALIK: Kontrolsüz güç güç değildir”

AK Parti Gölcük Belediye Başkan aday adayı Mustafa Kalabalık, gündeme dair gelişmeler üzerine, Gazeteci – Yazar ve Siyaset Bilimci kimliği ile seçim ç...

BÜYÜTAK Parti Gölcük Belediye Başkan aday adayı Mustafa Kalabalık, gündeme dair gelişmeler üzerine, Gazeteci – Yazar ve Siyaset Bilimci kimliği ile seçim çalışmaları boyunca sürdürdüğü farklı söylemlerine bir yenisini daha ekleyerek, bir dünya markasının sloganının, siyasette nasıl uygulanabilir olduğunu, yine kendine has üslubuyla yineledi. Kalabalık; AK Parti’yi bugünlere taşıyan sağcısı, solcusu, liberali, milliyetçisi, muhafazakarı ve demokratıyla, yani güç merkezlerinin birlikteliğiyle, halkın ta kendisi olmasının gücü ve kontrollü şekilde “BİR” olmasıyla bir “Güç” olmuştur” dedi.

YEREL VE GENEL SEÇİMLER

Kalabalık, “Ülkemizin demokratik ve siyasi hayatının en önemli dönemi olarak görülen, 2014 Yerel Seçimleri, Cumhurbaşkanlığı Seçimi ve 2015 Genel Seçimlerine girerken, kontrollü güç içindeki birbirinden ayrı “BİR”lerin içindeki “biricikler”, kontrolsüzlüğü tercih ederek gücün kendinden kaynaklandığı gibi bir yanılgıya düşerse eğer, elbette bunun da hem siyasi bir müeyyidesi ile karşılaşmak durumunda kalacaklar, hem de asıl önemlisi halkın ve seçmenin vicdanlarında yerlerini farklılaştıracaklardır”dedi.

“DEVRİMCİ VE YENİLİKÇİ”

Kalabalık, AK Parti’nin, şimdiye kadar sürdürdüğü iktidarları boyunca, halkın iradesine ve tercihlerine sahip çıktığı, her türlü vesayet destekçilerine rağmen, “korku” ya da “taviz” karşılığında, asker ya da sivil ya da bürokrasi içindeki birileri ile iktidarını paylaşma yoluna başvurmadığını, bu gücünü halkın teveccühlerini iyi değerlendirebildiği, yorumlayabildiği ve uygulayabildiği için bu günlere gelebildiğini söyledi. Bu günlere halkın iradelerine sahip çıkmasının gücü ile gelen bir AK Parti, her zaman olduğu gibi yanlışları ve yanlışlıkları ayıklayabilen, değişimci ve yenilikçi kimliğini yineleyerek, 2023 vizyonlarını gerçekleştirme yolunda karşılaştığı her türlü girişim, engelleme, planlama karşısında da siyasi akıl, cesaret ve cüretini sürdürmeye devam edecektir” dedi.

20 Aralık 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR