“Yılı yüzde 2.5-3 arası büyüme ile kapatabiliriz”

KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu:“Yılı yüzde 2.5-3 arası büyüme ile kapatabiliriz”Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, yaptığı açıklamada “2013...

BÜYÜT

KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu:
“Yılı yüzde 2.5-3 arası büyüme ile kapatabiliriz”
Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, yaptığı açıklamada “2013 yılında beklenen direkt yatırımlar gelmesi halinde 2013 yılını 2012 yılından daha iyi bir yıl olma potansiyelinde görüyoruz” dedi.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Aralık ayı sanayi üretim endeksini açıkladığını belirten KSO başkanı Zeytinoğlu, “ Buna göre, Aralık ayında endeks 135,9’a gerilemiştir. Bir önceki yılın aynı ayına ve bir önceki aya göre yüzde 3,8 azalma görüyoruz. Sanayi üretim endeksinde Aralık ayında yaşanan ve diğer göstergelerin de desteklediği bu düşüş; 4. Çeyrek büyüme beklentimizi de doğrulamaktadır. Bu oranlar bize yılı yüzde 2,5-3 arası bir büyüme ile kapatacağımıza işaret etmektedir.

“ENDİŞE EDİYORUZ”
Yılın son ayının dış ticaret verilerinin bu gerilemenin habercisi olduğunu kaydeden KSO Başkanı Zeytinoğlu, “Ayrıca Aralık ayında bölgemizde bazı kuruluşlarımızın zorunlu duruşlarının da etkisi olduğunu düşünüyoruz. Bunun Ocak ayına da yansımasından endişe ediyoruz. Kasım ayı verileri bize ekonomideki canlanmanın habercisi iken bu gerileme beklentilerimizi maalesef öteletmiştir. 2013 yılında beklenen direkt yatırımlar gelmesi halinde 2013 yılını 2012 yılından daha iyi bir yıl olma potansiyelinde görüyoruz”

09 Şubat 2013 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR