SEDAŞ’ta en düşük ücret; 2 bin TL oldu

SEDAŞ ve TES-İŞ Sendikası arasında sürdürülen toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde sağlanan mutabakat imza altına alındı. 7 Nisan tarihinde başlayan gö...

BÜYÜT

SEDAŞ ve TES-İŞ Sendikası arasında sürdürülen toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde sağlanan mutabakat imza altına alındı. 7 Nisan tarihinde başlayan görüşmeler sonucunda yapılan anlaşma ile imzalanan sözleşme 1 Mart 2015 ile 28 Şubat 2017 yıllarını kapsayacak.

 

GENİŞ KATILIM VARDI

Toplu sözleşmenin imza törenine sendika ve şirket yöneticileri katıldı. Törende; SEDAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sami Güven, Başkan Yardımcısı Petr Zachoval ile Dağıtım Direktörü Yunus Bekircan, TES-İŞ Genel Başkanı Mustafa Şahin, Genel Sekreter Rıfat Pekkan ve TES-İŞ Şube Başkanı İrfan Kabaloğlu ile sendika yöneticileri hazır bulundu.

 

“İMKANLARIMIZI ZORLADIK”

Törende konuşan Bekir Sami Güven, “Çalışanlarımız için imkanlarımızı sonuna kadar zorladık. İş yeri şartları çerçevesinde verebileceğimiz en iyi ücreti verdik. Sözleşme hayırlı olsun” dedi. TES-İŞ Genel Başkanı Mustafa Şahin de konuşmasında güzel bir sözleşme metni hazırlandığını, görüşmelerin masada tamamlanmasının kendilerini ayrıca mutlu ettiğini dile getirdi.

 

“SÖZLEŞME İŞ BARIŞINA KATKI SAĞLAYACAK”

Son olarak konuşan TES-İŞ Şube Başkanı İrfan Kabaloğlu da, “90 gündür süren müzakerelerle en iyi koşulların sağlanması için çaba harcadık. İşverenlerin tehlikeli bir sektörde görev yapan çalışanların koşullarını dikkate alması gerekiyor. SEDAŞ da taleplerimize olumlu yaklaştı. İş barışına katkı sağlayacak olan idari, sosyal haklar ve ücret artışlarında mutabakatı sağladık. Hayırlı olsun” dedi.

 

EN DÜŞÜK MAAŞ 2.000 TL

Öte yandan, yapılan sözleşmeye göre SEDAŞ’ta en düşük işçi maaşının 2 bin TL seviyesine getirildiği öğrenildi. Yapılan artış oranının ise, en az ücret alan personel için yüzde 30 seviyesinde gerçekleştiği ifade edildi. Ayrıca şirket tarihinde ilk kez çalışanlar ferdi kaza sigortası kapsamına alındı. Maaştaki yüksek artış ve kaza sigortasının yanı sıra sosyal haklarda da önemli artışlara imza atıldı. Sözleşme şartları, şirket personelini çok sevindirdi.

22 Temmuz 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR