KESK’ten 1 Mayıs çağrısı

      Yapı Yol Sen, Eğitim Sen, SES, DİSK ve KESK, vatandaşları 1 Mayıs kutlamalarına davet etmek için sahaya indi. 1 Mayıs gününe kadar, İzmit’in bel...

 

 

 

Yapı Yol Sen, Eğitim Sen, SES, DİSK ve KESK, vatandaşları 1 Mayıs kutlamalarına davet etmek için sahaya indi. 1 Mayıs gününe kadar, İzmit’in belirli bölgelerinde broşür dağıtıp, halkı bayram coşkusuna davet edeceklerini belirten Eğitim Sen Kocaeli Şube Başkanı Suca Omurca, 1 Mayıs’ı bayram havasında kutlayacaklarını söyledi.

“1 MAYIS’TA KOCAELİ’DE OLACAĞIZ”

Konuyla ilgili kısa bir açıklama yapan KESK Şubeler Birliği Dönem Sözcüsü ve Yapı Yol Sen Şube Başkanı Etem Kartal, “Emeğin, eşitliğin, özgürlüğün, barışın, adaletin ve demokrasinin kurucu özneleri olarak, 1977’nin mücadeleci ruhu ve kararlılığı ile yeniden alanlarda ve kentimiz Kocaeli’de olacağız” dedi.

“COŞKUYLA KUTLAYACAĞIZ”

İnsan onuruna yakışır bir şekilde yaşamak istediklerini vurgulayan Kartal, “1 Mayıs alanlarını barış, eşitlik, özgürlük, adalet, bağımsız ve demokrasinin hakim olduğu bir Türkiye talepleriyle özgürleştireceğiz. 1 Mayıs alanlarını, milyonların birlikte yaşamı savunan kürsüleri haline dönüştüreceğiz. 1 Mayıs’ı taleplerimizle, rengarenk bayraklarımızla, türkülerimizle, halaylarımızla sevgi, kardeşlik temelinde, coşkuyla kutlayacağız” diye konuştu.

26 Nisan 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR