İzmit’te geziler Bursa ağırlıklı

İzmit Belediyesi tarafından düzenlenen kültür gezilerine vatandaşlar büyük ilgi gösteriyor. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından İstanbul, Çana...

BÜYÜT

İzmit Belediyesi tarafından düzenlenen kültür gezilerine vatandaşlar büyük ilgi gösteriyor. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından İstanbul, Çanakkale ve Bursa’ya Mart ayından bugüne kadar düzenlenen gezilerde 9700 İzmitli katıldı.


İzmit Belediyesi yetkilileri, Çanakkale ve İstanbul’a yapılan kültür gezilerinin İstanbul’daki trafik sorunu nedeniyle şimdilik yapılmadığını gezilerin genellikle Bursa ağırlıklı olduğunu söylediler. Gezilere katılmak isteyenler, ya bireysel ya da toplu olarak Belediye’nin Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü’ne yazılı başvuruyorlar. Başvuruları değerlendiren Belediye Yetkilileri, talepler doğrultusunda gezi organizasyonunu yapıyor.

ÜCRETSİZ ULAŞIM

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Yetkilileri, Ramazan ayında vatandaşların daha çok Bursa’ya gitmek istedikleri için organizasyonun bu şehre yönelik yapıldığını belirterek” Talep sayısına göre bazen tek otobüs bazen de çift otobüs ile Bursa’ya Kültür Gezisi düzenliyoruz. Vatandaşlar, evlerine en yakın yerden otobüsle sabah erken saatlerde alınıp Bursa’ya götürülüyor. Burada gün boyunca camiler, türbeler ve diğer tarihi mekanlar gezildikten sonra teravih sonrası İzmit’e dönülüyor. Emekli evlerindeki vatandaşların da büyük ilgi gösterdiği geziler, talepler sürdükçe devam edecektir” dediler.

30 Temmuz 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR